Biolampa a jej použitie

Hľadáte výraz – biolampa použitie ? Chceli by ste vedieť , ako sa použiva , pri akých ochoreniach či zdravotných problémoch ? Tak tu sa dozviete , všetko potrebné. 

Biolampu s polarizačným svetlom je možné použiť ako prevenciu proti chorobám a tiež ako doplnkovú liečbu. Môže sa použiť takmer pri každej chorobe , či už pri jej liečbe , prevencii alebo pri doplnkovej terapii.

Náš tip. Ak by ste chceli mať univerzálny návod , ako správne používať biolampu , tak vám doporučujeme tento ebook. 

Chcete zistiť , ktoré  ochorenia biolampa dokáže liečiť a ako správne aplikovať ?  Všetko je v tomto ebooku.  

Návod k biolampe

 

Jej použitie sa okrem iných odporúča pri nasledujúcich chorobách alebo príznakoch chorôb.

Biolampa – Použitie

Pri akých ochoreniach a zdravotných problémoch sa používa ?

 

Alergia , artitída , astma , cukrovka , bolesti hlavy , ekzémy , vredy predkolenia , bolesti nôh , opuchy dolných končatín , bolesti čelusťových klbov , ochrnutie tváre ,

bolesti ucha , zápal ďasien , bolesti zubov , bolesti , hrdla a škriabanie v krku , kašeľ , angíny , nádcha , senná nádcha , prechladnutie , zápal čelných dutín , krvácanie z nosa , zápal nosnej sliznice , reumatizmus , bolesti chrbta , neuraglia , bolestivé jazvy , podliatiny , prasknuté krvé cievy na tváry ,

afty , opary , akné , celulitída , svrbenie , plesňové ochorenia , psoriáza , pasový opar , ovčie kiahne , zápal nechtového ložka , zápaly klbov , problémy pri erekcii , frigidita , menštruačné ťažkosti , neplodnosť , zápal prsníka , zranenia bradavky počas dojčenia , poruchy tvorby mlieka , migrény , depresie , strach , poruchy spánku , strata chuti do jedla ,

nočné pomočovanie , pooperačné jazvy , modriny , odreniny , pľuzgiere , preležaniny , parkinsonova choroba , pretrhnutie šľachov , akútny zápal šliach a svalov , svalové kŕče , zranenia svalov , spálenia slnkom , popáleniny , prostata , hnačka , zápcha , nízky tlak , vysoký tlak , vypádavanie vlasov , vrásky , zápal stredného ucha , žaludočné vredy … atď.

 

Celý zoznam ochorení nájdete na stránke   – Abecedný zoznam chorôb

 

Sú oblasti , v ktorých boli priaznivé klinické účinky polarizovaného svetla na základe laboratórnych i klinických výskumov už vedecky podložené a dokázané.

 

Medzi ne patria

⦁ posilenie imunity , napr. zmiernenie zápalov , terapia pri infekciách
⦁ liečenie rán , vredov , popálenin , pooperačných jaziev , športových úrazov …
⦁ zmierňovanie bolestivosti športových úrazov , kĺbových problémov , svalov
⦁ depresie , nespavosť , zlešenie náladovosti
⦁ veterinárna medicína

 

Oblasti použitia a využitia biolampy  – Svetelná terapia

 

Kde sa vlastne biolampa používa

 

⦁ športová medicína
⦁ fyzioterapia
⦁ kozmetika
⦁ dermatológia
⦁ neurológia
⦁ imunológia
⦁ traumatológia
⦁ chirurgia
⦁ ortopédia
⦁ reumatológia
⦁ oframológia
⦁ ORL
⦁ fyzioterapia
⦁ rehabilitácia
⦁ veterinárna medicína

 

Správne Použitie – Otázky a Odpovede 

 

Viete aká by mala byť správna vzdialenosť pri aplikácii biolampy ?

 

Odporúčaná aplikačná vzdialenosť medzi sklom lampy a ošetrovaným povrchom pokožky je maximálne 5 centimetrov. To znamená , že pri znížení tejto vzdialenosti môžeme lampu použiť na ošetrenie , ale pri zvýšení tejto vzialenosti sa účinnosť lampy znižuje , čím sa adekvátne zvyšuje doba potrebná na liečbu.

Čiže , ak lampu ošetrujeme na väčšej vzdialenosti ako 5 centimetrov napr. ak ošetrujeme popálený , zamrznutý alebo bolestivo zapálený povrch pokožky , tak je potrebné predlžiť dobu liečby.

V prípade ošetrovania povrchov z nedostatku epitelu , zápalu pokožky , špeciálnych kožných porúch , napr. psoriáza , akné , ekzém , vredy na nohách atď. ošetrovaciu vzdialenosť medzi filtrom biolampy s polarizovaným svetlom a povrchom pokožky nastavte na 2 centimetre. Biolampu Medlight môžete priložiť priamo na pokožku. , pretože samotný filter je už vzdialený od okraja lampy 2 cm.

Ak je povrch pokožky celistvý je účelné liečebnú lampu položiť priamo na pokožku napr. pri ošetrovaní zápalov dutín , výronov , artitídy atď. Po ošetreniach očistite umelohmotný kryt lampy a jej sklo vatou namočenou do alkoholu.

Je možné pomocou liečebnej biolampy s polarizovaným svetlom ošetrovať cez oblečenie ?

Podľa možnosti nikdy neošetrujeme cez ošatenie. Ak ošetrujeme povrch pokožky fixovaným obväzom , je vhodné pomocou liečebnej lampy ošetrovať pri výmene obväzu. V pripade tenkého , voľného obväzu je možné ošetrovať aj položením na obväz , s predlženým časom ošetrovania.

V pripade sadrovej fixácie lampu položme priamo na sadru nad danou zlomeninou , výronom alebo chorej časti tela. V takomto pripade čas ošetrovania minimálne zdvojnásobte.

 

Je možné použiť lampu v pripade prístrojov a implantátov vstavaných do tela ?

 

Liečebnú lampu s polarizovaným svetlom je možné bezpečne použiť aj v pripade implantovaného kardiostimulátora , umelých srdečných chlopní , umelých žíl , katérov , zubných protéz , kanýl , kovových nástrojov , umelej šošovky atď.

Režim kardiostimulátora sa nemení , imlantované kovové časti sa nezahrievajú a aj iné zariadenía zostávajú stále funkčné aj po opakovanom ošetrení svetlom. Po operácii sivého zákalu sa ošetrenie musí v každom pripade uskutočniť pri zatvorených očiach. Iné opatrenia nie sú potrebné a nie sú ani odvôdnené.

 

Má na ošetrenie biolampou s polarizovaným svetlom vplyv vek pacienta ?

 

Podľa našich súčasných informácii sa liečebná lampa môže používať od veku nula rokov až po starobu. Je ale potrebné prihliadnuť aj na odpor pokožky. Najnižší odpor pokožky je v dojčenskom veku. Tento odpor sa s narastajúcim vekom zvyšuje len pomaly , ale od 50 roku života sa zvyšuje výrazne. Dôsledkom toho je , že nad 50 rokov je potrebné dobu liečby aj zdvojnásobiť , aby sa dosiahol požadovaný účinok.

 

Aká doba svetelnej liečby je na jednotlivé oblasti potrebná aby bola liečba účinná ?

 

Minimálne 2 minúty trvá , kým vznikne určitá biologická reakcia resp. pokiaľ sa naštartuje. Pre dosiahnutie liečby sú potrebné aspoň 4 minúty. Dvojminútové ošetrenie je dostatočné len pripade meridiánov alebo akupunktúrnych bodov , pre ošetrenie určitých častí organizmu , sú potrebné aj v pripade dojčiat aspoň 4 minúty. Maximálny čas je 20 minút , čo môžeme aplikovať hlavne v pripade nervových ochrnutí alebo pri liečbe veľkých kĺbov – bedrový kĺb.

V pripade , že ošetrujeme väčšiu plochu napr. jazvu , je vhodné túto plochu skenovať , to znamená svietiť po častiach na celú oblasť , ktorú chceme ošetriť. Ćas ošetrenia závisí od veĺkosti plochy.

Pre lepšie objasnenie uvedieme priklad v pripade ekzému. Ak je uvedené po 10 minút na každú oblasť , tak bodovite na ekzém svietime na jednu oblasť a potom postupujeme na druhú až pokým neobsiahneme celú plochu ekzému.

 

Liečime sa biolampou jednorázovo alebo trvalo ?

 

Ošetrenia typu liečebných kúr či procesov sa v každodennej lekárskej praxi používajú často. V prípade ošetrovania liečebnou lampou to zvyčajne znamená 2 až 3 týždňové alebo 3 mesačné intervaly. Tieto kúry je nutné počas roka opakovať viakrát.

V dalších odporúčaniach uvidíte , že ošetrenia pomocou liečebnej lampy s polarizovaným svetlom je možné uskutočnovať aj trvalo alebo sa dajú opakovať týždenne spolu 2 krát. V pripade detoxikácie , posilňovania imunitného systému , pripade liečenia nádorových ochorení alebo pri pokročilom stave zlyhania obličiek môžeme ošetrenie uskutočniť každý deň. Posilňovanie imunitného systému na jar alebo na začiatku alergénneho obdobia sa môže praktizovať aj 2 až 3 mesačne.

Vyskytnú sa aj také choroby , ktoré sa natrvalo vyliečia napr. poranenia , pomliaždeniny , zlomeniny , vyvrnutia , zápalové ochorenia atď. V týchto prípadoch by mala liečba trvať až do úplného uzdravenia.

Pri chronických ochoreniach ako napr. cukrovka , vysoký krvný tlak , zlyhanie pečene , zlyhanie obličiek , ateroskleróza atď. sa odporúča súvislá neprerušovaná liečba.

 

Mám informovať svojho ošetrujúceho lekára , že sa ošetrujem aj liečebnou biolampou s polarizovaným svetlom ?

 

Liečenie a liečebný proces je postavený na úplnej dôvere. Ak dôverujete svojmu všeobecnému lekárovi či ošetrujúcemu lekárovi , tak ho pokojne informujte o každej záležitosti týkajúcej sa choroby a to aj vtedy , ak si zvolíte alternatívny liečebný proces napr. akupunktúru , homeopatiu , liečebné bylinky a pod.

Liečebná lampa s polarizovaným svetlom je však registrovaný liečebný prístroj. Preto je potrebné informovať ošetrujúceho lekára , najmä ak má ošetrovanie pozitívny účinok. Vyliečenie je totiž takisto záujmom lekára , ako aj pacienta.

 

Je možné predchádzať používaním liečebnej lampy s polarizovaným svetlom chorobám ?

 

Liečba liečebnou lampou s polarizovaným svetlom môže v niektorých prípadoch zabezpečiť aj úplné vyliečenie napr. výrony , odreniny , popáleniny , zápaly atď. Pri liečbe iných chorôb slúži ako doplnkové ošetrenie napr. diabetes , artritída , vysoký krvný tlak atď.

Prevencia mnohokrát znamená , že sa vyhneme komplikovanej chorobe alebo aspoň ju oddialíme. Napríklad v prípade ošetrovania cukrovky nie je hlavným cieľom iba znormalizovanie látkovej výmeny cukru , ale aj predchádzanie očakavaným komplikáciám – poškodeniu očí , poškodeniu obličiek , zúženiu ciev končatín , poškodeniu nervov.

Vysoký krvný tlak môže viesť k mozgovej príhode , zlyhaniu srdca , srdcovému záchvatu , k zúženiu a upchatiu tepien v obličkách a v končatinách . čomu je potrebné predísť.

Od dnešných liečebných procesov pomocou liekov očakávame predchádzanie vzniku komplikácií. Aj v prípade ošetrovania prostredníctvom liečebnej lampy je náš hlavný cieľ rovnaký. Napríklad v pripade cukrovky je potrebné ošetrovať nielen slinivku brušnú , aby sa znížila hladinu cukru v krvi , ale aj oči , srdce , obličky a tepny v končatinách ešte pokiaľ sa neobjavia z toho vyplývajúce ťažkosti. Takéto ošetrovanie znamená prevenciu.

 

Môžem prestať s liečením pomocou tabletiek ?

 

Neodporúča sa svojvoľne prestať s užívaním liekov , nakoľko sa nedokáže objektívne posúdiť možné rizoko. Ak má pacient s vysokým tlakom dlhodobo tlak pod hodnotou 140/90 mmHg neznamená to , že sa uzdravil a že môže vynechať všetky lieky .

Zníženie dávok liekov alebo ich vyradenie prenechajte preto vášmu lekárovi. Aj preto je veľmi dôležité , aby sme o všetkom informovali svojho lekára. Ak sa v dôsledku ošetrovania liečebnou lampou hladina cukru v krvi znormalizuje , náš ošetrujúci lekár nám určí úpravu dávky , popríde úplné vynechanie lieku alebo inzulínu.

 

Lieči biolampa s polarizovaným svetlom rakovinu , sklerózu multiplex alebo iné vážne choroby ?

 

Počet rakovinových ochorení je aj napriek moderným diagnostickým a terapeutickým možnostiam v súčastnosti čoraz väčší. Aj u nás je ochorenie na rakovinu druhou najrozšírenejšou príčinou smrti.

Keď sa choroba diagnostikuje včas , časť rakovinových ochorení sa pomocou klasickej medicíny dá sa úplne vyliečiť. No aj v takýchto prípadoch je potrebná podporná liečba , na ktorú sa liečebná lampa dokonale hodí.

V prípade neskoro diagnostikovaných , vážnych , pokročilých pripadoch je lekárska pomoc obmedzená len na liečbu symptónov. Je prirodzenou ľudskou vlastnosťou veriť v zázraky a vtedy si ľudia zvyknú kúpiť biolampu. Liečebná lampa s polarizovaným svetlom neslúži na liečenie rakoviny. Je pravda , že ako doplnková liečba sa vynikajúco hodí v čase aktívnej medikamentóznej liečby pacientov trpiacich rakovinou napr. po chemoterapii a ožarovaní , použivajúc program odstraňovania škodlivín a posilňovania imunity.

 

Existujú vedľajšie účinky liečby biolampou ?

 

O liekovej terapii vieme , že ten liek , ktorý nemá vedľajšie účinky , nemá ani hlavný účinok. Aj placebo má svoje vedľajšie účinky. Liečba biolampou je liečebná metóda , v pripade ktorej doteraz neboli zistené škodlivé vedľajšie účinky. Jednu veci , ale musíme každopádne uviesť. V pripade liečby zápalu kĺbov na ošetrovanom mieste vzniká často bolesť. To nie je škodlivý vedľajší účinok , ale znamená to uvoľnenie látok na porušenej časti klbov.

V takomto pripade sa liečba nesmie prerušiť , ale treba v nej pokračovať so zníženými časovými intervalmi až dovtedy , kým bolesť počas niekoľkých dní úplne nezmizne. Vtedy dobu ošetrovania znovu postupne zvyšujeme. Prostredníctvom príjimania veľkého množstva tekutín a detoxikáciou – odstraňovania škodlivín je možné znížiť dobu a intenzitu bolesti.

 

Je potrebné pre dosiahnutie lepšej účinnosti používať nejaký sprej , krém alebo masť ?

 

Pre ošetrenie liečebnou lampou s polarizovaným svetlom nie je potrebné na pokožku nič nanášať , požadovaný účinok je dosiahnuteľný aj bez toho. No ak na pokožku aplikujeme s kozmetickým cieĺom alebo pre zmiernenie bolesti masť , krém alebo sprej , liečebná lampa zvyšuje ich účinnosť a napomáha ľahšiemu a rýchlejšiemu vstrebávaniu sa.

Preto sa odporúča tieto kozmetické pripravky alebo analgetické masti naniesť na pokožku pred ošetrením a až potom uskutočniť ošetrenie prostredníctvom liečebnej lampy .

 

Ovplyvňuje telesná poloha účinnosť ošetrenia lampou ?

 

Pre zlepšenie účinnosti je dôležité ošetrovanie v správnej polohe. Ošetrovanie ktorejkoľvek časti chrbtice je najlepšie v sede alebo v bočnom ľahu. V prípade ležania na bruchu nenastane úplné uvoľnenie svalov na bolestivých miestach sa v dôsledku svalovej ochrany znižuje účinnosť a dokonca sa samotné ošetrovanie môže stať bolestivým.

Chrbticu teda ošetrujeme v sede alebo v bočnej ležatej polohe . Pri ošetrovaní kolenných , lakťových , zápästných a ramenných kĺbov musí byť ošetrovaná telesná časť v polozohnutej polohe v takej polohe , ktorá je pre pacienta najvýhodnejšia a najmenej bolestivá.

Kolenný kĺb v pripade choroby klbovej pohyblivosti ošetrujeme na oboch stranách a v ohybe kolena , jablčka spredu je potrebné osvietiť len vo veľmi zriedkavých pripadoch napr. v pripade zlomenín. Situácia je podobná aj v pripade ošetrovania lakťových kĺbov.

V pripade bolestivých svalových kŕčov sa odporúča pred a po ošetrení biolampou strojová masážna terapia , ktorá uvoľnuje svaly , spôsobuje lokálne prekrvenie a tým zlepšuje účinnosť ošetrovania lampou.

Masáž sa odporúča nielen v pripade ochrnutia svalov a nervov , ale aj pred a po ošetrovaní lampou v pripade krčových žíl , unavených nôh a malokrvných nôh.

Dôležitým aspektom je , aby sa masážna terapia uskutočnovala vždy v smere k srdcu , zdola nahor. Pomocou masážnej terapie sa urýchli aj odstraňovanie pripadných škodlivých látok. Prostredníctvom ošetrovania liečebnou lampou sa uvoľnia dalšie toxíny , ktorých vylúčenie urýchľuje opakované masáže.

 

Pripadne si môžte ešte prečítať ako používať biolampu

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *