Biolampa Eifa D514

Biolampa Eifa D514 – Recenzia 

Táto biolampa Biolampa Eifa D514 od nemeckého výrobcu Eifa Gmbh , nie je až taká známa ako napr. Bioptron MedAll  alebo Biostimul BS 303 , no napriek tomu veľmi nás prekvapila . Dokonca sme jej dali prvé miesto v našom top rebríčku TOP 20 Biolampy. Prečo si zaslúžila byť na prvom mieste ? Aké má výhody či nevýhody ? Dozviete sa v tejto recenzii.  

Popredné miesto si zaslúžila nielen podľa našich kritérií, ktoré by mala spĺňať kvalitná biolampa, ale aj podľa skúseností mnohých užívateľov. Na základe recenzií a hodnotení zákazníkov nachádzajúcich sa na internetových stránkach a e-shopoch je možné považovať tento prístroj za jeden z najpredávanejších a najpopulárnejších u veľkej skupiny ľudí po celom svete.

 

Biolampa-Eifa-D514
Biolampa-Eifa-D514 – Hodnotenie

 

 Kde kúpite – odkaz – Eifa D514 7 filtrov

 

 

Biolampa Eifa D514  Hlavné vlastnosti 

 

S mierou polarizácie 95% a prienikom do tkaniva až 4,5 cm je dostačujúca pre precízne ošetrenie, podpornú liečbu alebo domácu samoliečbu. Certifikovaný prístroj zaručuje kvalitnú terapiu polarizovaným svetlom, ktorá poskytuje unikátnu metódu liečenia pomocou farieb prostredníctvom troch základných vlnových dĺžok. Milovníci tejto efektívnej metódy ožarovania sa teda môžu tešiť na tri farebné filtre zodpovedajúce žltej, modrej a červenej farbe. Táto biolampa je navrhnutá pre účinné a bezbolestné ošetrenie v pohodlí domáceho prostredia. Okrem spoľahlivých funkcií, možnosti kolorterapie, či jednoduchého ovládania prispôsobeného každému bez ohľadu na vek, je jednou z najlákavejších vlastností zariadenia jeho výnimočne nízka cena. Niektorí zákazníci sa vyjadrujú, že v tomto liečebnom prístroji sú obsiahnuté všetky pozitívne účinky a dôležité funkcie, ktoré by mala obnášať terapia svetlom, a to za veľmi výhodnú cenu dostupnú pre každého.

 

Recenzia

 

Výhody:

 

Predností, ktorými sa môže biolampa Eifa D514 pochváliť, je skutočne mnoho. Pozitívne skúsenosti existujúcich užívateľov značne prevyšujú nad negatívnymi postrehmi, ktoré sa vyskytujú len veľmi zriedkavo. Ako už bolo uvedené, väčšinu zákazníkov priťahuje veľmi dobrá cena produktu, ktorá sa radí do najnižšej cenovej kategórie medzi biolampami. Pritom napriek veľmi prijateľnej cene tento prístroj dosahuje vysoko pozitívne hodnotenia a ponúka vlastnosti na nadpriemernej úrovni.

Biolampa je vybavená digitálnym časovačom a funkciou samovoľného vypnutia, ktoré vás odbremenia od neustáleho kontrolovania časových intervalov. Veľkou výhodou je aj univerzálnosť prístroja a jeho účinnosť na množstvo zdravotných problémov alebo chybičiek krásy. Niektorí zákazníci tvrdia, že biolampu využívajú v domácom prostredí v kruhu celej rodiny, pričom si pomocou neškodného polarizovaného svetla liečia široké spektrum ťažkostí. Pohľady si získava aj sympatickým dizajnom, ktorý v sebe spája prvky jednoduchej krásy s moderným prevedením. Vďaka nízkej hmotnosti a praktickému stojanu je vhodná pre komfortné ošetrenie v rôznych polohách a tiež zaistí ľahký prenos a manipuláciu. Nemecký výrobca poskytuje na tento produkt až 3 ročnú záruku, ktorá odzrkadľuje vysokú dôveru v kvalitnosť a účinnosť zariadenia.

 

Nevýhody:

 

Niektorým užívateľom prekáža mierne hlučnejšia signalizácia časových intervalov a ventilačného zariadenia, ktorá môže v istej miere vadiť hlavne počas večerného ošetrenia. Takéto vnímanie intenzity zvuku však môžu byť subjektívne, nakoľko niekomu zvukové signály vôbec neprekážajú. Niektorým zákazníkom sa nepáči príliš veľký kufor na odloženie biolampy. Tento faktor však môže byť spôsobený tým, že súčasťou balenia je okrem samotného zariadenia aj bohaté príslušenstvo.

Asi najvýraznejšia nevýhoda tejto biolampy spočíva v halogénovom zdroji svetla, ktorý sa považuje za zastaralejší model a v súčasnosti sa nahrádza LED diódami. Halogénové žiarovky sa totiž môžu viac prehrievať a ich životnosť je tiež výrazne nižšia ako je to u LED diód. Napriek tomu, že biolampa disponuje zabudovaným ventilačným zariadením, vyskytujú sa občasné komentáre ohľadne mierneho prehrievania biolampy. Halogénové žiarovky zároveň nie sú veľmi vhodné pri liečbe zápalových ochorení. Tento nedostatok je možné do istej miery eliminovať použitím modrého filtra. Prístroj obsahuje šikovný držiak na stojan, no samotný stojan je potrebné si dokúpiť. Keď sa však pozriete na exkluzívnu cenu tohto produktu a na množstvo predností, ktoré reálne ponúka svojim užívateľom, spomenuté nevýhody nemusia byť veľkou príťažou. Väčšina spokojných zákazníkov sa zhoduje v tom, že za takúto cenu sa tento liečebný pomocník rozhodne oplatí kúpiť.

 

Naše hodnotenie – zhrnutie:

 

Biolampa Eifa D514 pre nás stelesňuje certifikovanú zdravotnícku pomôcku naplno uplatniteľnú pri liečbe zdravotných ťažkostí rôzneho druhu, ktorá svojimi funkciami, jednoduchým ovládaním, a skvelým vybavením spĺňa všetky najdôležitejšie kritériá pre plnohodnotnú terapiu polychromatickým svetlom. Výborným plusom je veľmi dostupná cena produktu, ktorá predurčuje túto biolampu k tomu, aby sa stala skvelým lekárskym pomocníkom vo vašej domácnosti.

Pravidelná aplikácia špeciálneho svetla dokáže postupne znižovať potrebu užívania neprimeraného množstva liekov. Veľkú prednosť tohto prístroja vidíme aj v jeho všestrannom využití na zdravotné problémy rôzneho charakteru a možnosť používania biolampy viacerými členmi domácnosti. V pomere kvality a ceny si Biolampa Eifa D514 môže zaslúžene držať víťaznú priečku, nakoľko zaručuje užívateľom dostatočný komfort, špičkovú terapiu farbami, či vysokú účinnosť svetelnej energie, a to všetko pri veľmi nízkej cene a spotrebe.

 

O biolampe

 

Zdravotné účinky:

Ako už bolo spomenuté, biolampa Eifa D514 je charakteristická svojim všestranným využitím a možnosťou aplikácie kvalitných farebných filtrov. V základnom vybavení sú obsiahnuté tri vlnové dĺžky, a to žltá, modrá a červená. Ostatné farebné filtre je samozrejme možné si dokúpiť za malý príplatok. Na základe osobných skúseností užívateľov sa dá zhodnotiť, že túto biolampu si najčastejšie zaobstarávajú ľudia, ktorých trápia ochorenia kĺbov, svalov, šliach, reumatizmus, prípadne iné ťažkosti spojené s pohybovým aparátom. Veľmi často sa biolampa využíva pri liečbe rôznorodých kožných problémov počnúc problémami ako akné, dermatitída, ekzémy, herpesy, cez modriny, preležaniny, až po lupienku, popáleniny, či celulitídu.

Z kozmetického hľadiska dosahuje polarizované svetlo veľmi dobré výsledky aj pri bežnej starostlivosť o pleť a v boji proti vráskam a starnutiu. Svetlo z biolampy je možné aplikovať denne bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Každodenným použitím docielite zvýšenie produkcie kolagénu, redukciu výskytu vrások a pleťových škvŕn a zvýšenie pružnosti pokožky. Zákazníci, ktorým biolampa pomohla, uvádzajú, že sa im podarilo už po pár týždňoch takmer úplne odstrániť akné z celej tváre.

Biolampa sa ďalej čoraz viac rozširuje do domácností ako pomocník pri zmiernení alebo dokonca odstraňovaní bolestivých stavov. Viacerí užívatelia tvrdia, že svetlo z biolampy odstránilo prvotné bolesti už približne po 2 – 3 dňoch pri častosti svietenia približne 3 krát denne. Samozrejme pri chronických bolestiach ako napríklad migrény, bolesti chrbta alebo krčnej chrbtice, bolesti kĺbov, kolien a podobne sa odporúča dlhodobé a pravidelné svietenie na postihnuté miesto. Veľmi pozitívne ohlasy si biolampa Eifa D514 získava najmä pri ošetrovaní pooperačných jaziev a povrchových poranení na koži. Pacienti uvádzajú prípady, kedy svetlo dokázalo skrátiť dobu hojenia zranení alebo pooperačných rán približne o polovicu.

Pri ťažko sa hojacich alebo otvorených ranách typu bércové vredy či gangrény pri diabetickej nohe by sa nemalo svetlo prikladať priamo na ranu, ale len na okolie rany. Aj tu pacienti udávajú v niektorých prípadoch priam zázračné výsledky, kedy pravidelná aplikácia polarizovaného svetla pri takomto druhu problémov dokázala predísť najhorším následkom.

V súvislosti s hojením rán biolampu často využívajú aj ženy po pôrodoch a to predovšetkým na doliečenie rán po cisárskom reze, po nástrihu hrádze, ale tiež na poranené bradavky v dôsledku dojčenia, a dokonca pri problémoch s rozbehnutím laktácie. Ženám môže tento zdravotnícky prístroj výrazne pomáhať aj pri zmiernení menštruačných bolestí alebo nepríjemných prejavov v období klimaktéria. V oblasti gynekologických alebo urologických ťažkostí si môžu ženy aj muži bezbolestne liečiť mykotické ochorenia, problémy s plodnosťou, poruchy erekcie, ochorenia močových ciest, mechúra alebo obličiek, a iné prejavy v oblasti intímnych partií.

Zákazníci, ktorým biolampa pomohla, doporučujú jej používanie aj pri zápalových procesoch v hrdle a ústach, pri bolestiach zubov a uší, alebo pri chronických ochoreniach mandlí a dutín. Špeciálne svetelné vlny uvoľnujú sliznice a utlmujú bolesti už po pár aplikáciách. Okrem vyššie uvedených ťažkostí majú spokojní zákazníci tiež pozitívne skúsenosti s terapiou svetlom v oblasti regulovania nízkeho alebo naopak vysokého krvného tlaku, posilnenia imunitného systému, a celkovej podpory vnútorných orgánov a energizácie organizmu.

Mnoho mamičiek si pochvaľuje tento inovačný prístroj pri bežnej starostlivosti o zdravie svojich detí, ktoré majú tendenciu podľahnúť často sa vyskytujúcim chorobám ako prechladnutie, nádcha, ochorenia dýchacích ciest alebo chrípka niekoľko krát za rok. Rovnako dobre pôsobí svetelná energia aj na dobre známe symptómy u alergikov alebo astmatikov.

Táto biolampa je obľúbená aj vďaka možnosti aplikácie farebných filtrov pre liečbu pomocou farieb. Aj v tomto smere dosahuje krásne výsledky. Nasadením správneho filtra sa môžete zamerať na konkrétny druh problému a účinne ho riešiť. V základnej výbave nájdete tri farebné filtre a to žltý, modrý a červený filter.

 

Žltý filter sa považuje za univerzálneho liečiteľa a je výborné mať ho vždy poruke. Hrejivé tóny žltého spektra regenerujú zdravé funkcie v organizme a zároveň upokojujú nervy. Žltá farba priaznivo vplýva na žalúdok, črevá, pankreas, pečeň a žlčník, pričom dokáže upokojovať podráždenie týchto orgánov. Pôsobí blahodarne aj na nervovú sústavu a odbúrava stres a depresívne stavy. Žltý odtieň doslova pohladí telo aj dušu.

 

Modrý filter sa vďaka svojmu chladivému efektu využíva pri zápalových ochoreniach, popáleninách, hnisavých ranách, alebo vredoch. Má ukľudňujúci účinok a najlepšie účinkuje na kožné problémy. Modrá farba je tiež často spájaná s liečbou hrdla, dýchacích ciest alebo štítnej žľazy. Je vhodná aj pri boji proti kŕčovým žilám, hemeroidom, vysokému krvnému tlaku alebo nespavosti.

 

Červený filter sa uprednostňuje pri ochoreniach, ktoré nie sú sprevádzané zápalom, nakoľko má hrejivý účinok. Červená farba je schopná obnoviť v tele procesy, ktoré boli z rôznych dôvodov zadržiavané a príjemne posilňuje zmysly, čím zvyšuje fyzickú kondíciu a dodáva novú životodarnú energiu telu aj duši. Podporuje látkovú výmenu, prečisťuje organizmus a napomáha k lepšiemu tráveniu a vylučovaniu.

 

Čo sa nachádza v balení

Biolampa sa dodáva vo veľkom uzamykateľnom kufríku, ktorý obsahuje bohaté príslušenstvo a zaisťuje pohodlný prenos aj úschovu zariadenia. Okrem samotného prístroja sa v balení nachádzajú aj tri farebné filtre a v prípade dokúpenia ďalšie 4 filtre naviac. Ďalej sa medzi vybavením nachádza digitálny časovač, vymedzovač vzdialenosti osvitu, sieťový adaptér, stojan s poisťovacou skrutkou a úchytkou. Môžete sa tešiť na praktický návod na použitie v slovenskom jazyku, ktorý vás prevedie krok za krokom celým procesom terapie, a záručný list vystavený až na dobu troch rokov.

 

 Kde kúpite – odkaz – Eifa D514 7 filtrov

 

Prečítajte si aj dalšie recenzie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *