Biolampa použitie farieb – Farebné filtre

Biolampa použitie farieb – Farebné filtre

Tieto farby sú zhodné s farbami čakier. Ideálne je , ak má biolampa farebné filtre všetkých 7 farieb , čo umožní liečbu v súlade s farbami čakier. Kedže najväčší priemer čakier je 15 cm , aj s 11 cm veľkými lampami strednej veľkosti je možné vykonávať liečenie biolampou.

 

Kompeltné návody ako používať biolampu ako aj farebné filtre nájdete v návode – ebooku ako používať biolampu. 

 

Farby polarizovaného svetla

 

Modrá farba – Modrý filter

 

Modrá farba je farbou pokoja a mieru. Pokladá sa za studenú farbu. Znižuje frekvenciu tepu , podporuje normalizáciu preťažených krvných ciev , ukľudňuje nervy , prispieva k sústredeniu , má protizápalové a dezinfekčné účinky , zmerňuje bolesť a ochladzuje. Je najsilnejšou protizápalovou farbou , ktorá napráva , upokojuje a čistí abnormálne a zápalové procesy. Táto chladná farba pôsobí upokojúco v každej nervovej situácii.

 

Ak sme nervózni , vystresovaní a nevieme zaspať od modrej farby môžeme čakať upokojenie a uvoľnenie.

 

Na modrú farbu reaguje hypofýza – podmozgová zľaza a všetky žľazy s vnútorným vylučovaním veľmi pozitívne.

 

Pre deti je to jedna z najviac liečiacich farieb. Modrá farba má chemicky pôsobiace lúče , ktoré je možné označiť ako ,, brzdy,,. Modrá farba dáva životnú silu , znižuje pocity úzkosti a strachu. Vzhľadom na to , že modrá farba má sťahujúce účinky , je veľmi účinná po vytrhnutí zubov alebo v pripade pomliaždenín po nehodách , pri krvných výronoch , pri zápale hrdla a hltana . Je možné tiež obmedziť rast strumy alebo hrvoľa , ako aj v pripade pacientov s hypertrofiou štitnej žľazy.

 

Táto chladná , sterilná farba pôsobí aj v pripade problémov so štitnou žľazou. Ošetrenie modrou farbou pomáha aj pri hnisavých stavoch. Hnis sa vstrebe a obnoví sa normálna teplota tkanív. Každý stav horúčky si vyžaduje modrú farbu.

 

Modrá farba priaznivo účinkuje v pripade bolesti a prekrvenia , ako aj proti krvácaniu a nespavosti. Má vplyv na semenníky a vaječníky . môže sa použiť u žien v pripade neprijemností v dobe klimatéria.

 

Má vynikajúce účinky pri znižovaní krvného tlaku. Poskytuje účinnú pomoc v pripade astmy , ovčích kiahní , žltačky a reumatizmu. Znižuje chuť do jedla u ľudí s nadváhou , takže efektívne podporuje odtučňovaciu kúru.

 

Modrou farbou sa ošetrujú aj problémy s hlasivkami , bolesťami hlavy , akútne zápaly priedušnice a močového mechúra , ischiasové ochorenia , hyperaktivita , popáleniny , kožné infekcie , ekzémy , kožné pľuzgiere , žaludočné vredy , koliky , zápaly žalúdka , bolesti chrbta , uzly zlatej žily , ifekcie očí a zápal čeluste. Má pozitívny vplyv na nadobličky a účinne vplýva na zúženie tepien , pomáha aj pri tehotenstve.

 

Tmavomodrá je farba Jupitera , je spojená s duchovnými vedami. Právo , mravnosť , morálka , náboženstvo – to sú všetko ,, Jupiterské ,, pojmy. Vo všetkých dňoch napomáha rastu a prosperite , popri tom zo sebou prináša , štastie , prichadzajúce z vonka – teda od iných ľudí a okolností.

 

Pomáha pri problémoch s učením. Asi to nie je náhoda , že v minulosti bola takáto farba aj farbou školských plášťov. Modrá vplýva ukľudnujúco na každý nepokojný stav , znižuje dýchanie , znižuje krvný tlak , uvoľnuje stresové kŕče.

 

Pozitívne podporuje rozvoj duševného pokoja a uvoľňujúce postupy pre zabezpečenie spánku. Odmietnutie modrej farby odzkadľuje vnútorný nepokoj. Goethe počas prieskumov farieb prišiel k záveru , že modrá farba sa priťahuje s červenou a ich kombinácia je veľmi účinná.

 

Návod k biolampe

Červená farba – červený filter

 

Červená farba je prvá , ktorá sa objaví vo viditeľnom spektre. Z farebných lúčov má najdlhšiu vlnovú dlžku práve červená. Ćervená farba je predstaviteľkou teplých farieb. Energia tejto farby disponuje najväčšou biostimulačnou vlastnosťou. Je to sýta farba , považuje sa za farbu pohybu , energie , za najhorúcejšiu , emotívnu a draždiacu farbu.

 

Červená farba pôsobí ako násobič energie . Je spojená s dolnou časťou tela od spodnej časti chrbtice až po chodidlá , vrátene rozmnožovacích orgánov. Môže sa používať na zvýšenie fyzickej sily , úľavu od bolesti krížov , k oživeniu krvého obehu.

 

Aktivuje , oživuje a činí nás dynamickými a inteznivnejšími. Stagnujúcim procesom pridáva nový impulz , posilňuje myslenie. Má dobrý vplyv aj na fungovanie pohlavných orgánov. Je vynikajúca pri niektorých nezápalových problémoch.

 

Červená farba stimuluje v pripade nedostatku energie. Urýchľuje tok krvi a iných telesných tekutín , preto sa používa v pripade porúch prekrvenia. Napomáha vzniku červených krviniek , oživuje krvný obeh , je vynikajúca pri ošetrovaní nízkeho tlaku , stimuluje srdcovú frekvenciu , dýchanie a vylučovanie , rozširuje cievy a zlepšuje prekrvenie.

 

Červená farba obsahuje tazvané rastové lúče , preto sa používa v prípade liečenia rán , ale pozor , v pripade , ak je rana hnisavá pre dezinfekciu sa používa najprv modrá farba. Uvolňuje chronické blokády.

 

Červená farba má priaznivý vplyv na ekzém aj na všetky nezápalové kožné ochorenia. Má stimulujúci účinok aj v pripade chronického kašľa a ochorení hltana. Energia tejto farby je účinná aj pripade omrzlín , chodukrvnosti , svalových kŕčov , ischémie prstov na nohe , nedostatku energie alebo tepla , bolestivej menštruácii , neplodnosti , tráviacich ťažkostí , pri vysokom krvnom tlaku alebo po operáciách , pretože môže narušiť krvnú zrážanlivosť. Je potrebné sa jej vyhýbať v pripade srdcových ťažkostí alebo keď máme v pláne relaxovať.

 

Vojnová červená je farbou Marsu , zvyšuje aktivitu , pripravenosť konať , intoleranciu a agresivitu. Ak nietko v danej situácii potrebuje byť smelým , po pripade sa potrebuje dostať z mŕtveho bodu alebo depresie v tom pripade mu dobre poslúži červená.

 

V Číne je farbou energickosti , Aztékovia ju stotožňovali s krvou. Červená prepožičiava telu pocit sily , preto ju s veľkou obľubou používajú športovci. V krátkosti teda môžeme povedať o vlastnostiach tejto farby , že určuje silu , energiu , temperament , mužnosť , snahu o úspech , vôlu po víťazstve , obľúbenosť , lásku , vášeň , najmä v pripade hyperaktívnych a precitlivených jednincov. V takomto pripade je potrebné dávkovať komplimentárnu farbu – farbu zelenú.

 

Ružová farba – ružový filter

 

Ružová je farbou jemnosti a bezpečia. Uvoľňuje psychické napätie. Kto túži po nežnosti a ochrane , nie je schopný užívať života alebo trpí nedostatkom sabaúcty , sebalásky alebo má nadmerný zmysel pre povinnosti , preňho je táto farba tou ideálnou.

 

Odporúča sa pre ožarovanie celého tela. Ružová je aj farbou získavania radosti , lásky a milovania. Ožarovanie dolných telesných partíí zvyšuje túžbu po láske a naplnení. Popri tom rozpustí vnútorné napätie , udržuje na uzde agresivitu , stimuluje k nežnosti. Je veĺmi účinná aj pri liečbe frigidity a porúch potencie.

 

Zelená farba – zelený filter

 

Zelená farba sa vyskytuje v prírode najčastejšie. Považuje sa za neutrálny činiteľ. Energia zelenej farby vytvára rovnováhu a harmóniu. Je dôležitá pre nervový systém a pre všeobecný pokoj a uvoľňovacie procesy. Pôsobí zmierňujúco voči zápalovým ochoreniam. Je známou skutočnosťou , že chlorofyl – listová zeleň osviežuje pokožku človeka až po jeho starobu a prepožičiava mu mladistvú silu tým , že zabraňuje hromadeniu degeneračných látok.

 

Zelená farba je farbou prirody , rastu a všeobecnej regenerácie. Preto terapeutické účinky zeleného svetla spočívajú v jej sile vytvárania harmónie a posilňujúceho účinku.

 

Zelená farba zodpovedá srdcu , pľúcam , imunitnému systému a detskej žľaze – týmus. Prináša pokoj a harmóniu , znižuje respiračné ťažkosti. Vynikajúco pôsobí v prípade rán , ktoré sa ťažko hoja a preležanín. Vyrovnáva , odstraňuje napätie a zmierňuje bolestivé procesy , zaistuje pokoj v duši. Vyhábajte sa jej v pripade autoimunitných chorôb.

 

Zelená farba sa dobre osvedčila aj v pripade ťažkostí nervového pôvodu , dny , zápalu priedušiek , čierneho kašľa , vredov a cýst. Okrem toho má priaznivé účinky na rast kostí , posilňuje pokožku a pôsobí proti nadmernému vylučovaniu kožného mazu a akné.

 

Prostredníctvom ožarovania zeleným svetlom sa môžu rôzne očné choroby , aj spôsobené cukrovkou liečiť rýchlo a efektívne. Zelená farba kladne pôsobí na poruchy spánku. Stimuluje lymfatické uzliny , ovplyvňuje detskú žľazu – týmus , urychľuje rast svalov a tvorbu tkaniva , no na druhej strane obmedzuje rast bujnejúcich buniek , čo je obzvlášť priaznivé v pripade nádorových ochorení.

 

Napomáha pri čistení ťažko liečených , mokvavých rán. Má dezinfekčný a antiseptický účinok , zelená farba sa používa aj na operačných sálach. Zápaly kĺbov a žíl sa stanú pôsobením zelenej farby bezbolestné. Zmierňuje bolesti srdca , napomáha fungovaniu krvného a obehového systému , v pripade vysokého krvného tlaku má kompenzačný účinok.

 

Znižuje vyčerpanosť a únavu a niekedy ich dokonca úplne eliminuje. Aj pocit nespokojnosti nasmeruje dobrým smerom. Disponuje všeobecným regeneračným a osviežujúcim účinkom , znižuje horúčku , upokojuje , zabezpečuje lepšiu náladu a zvyšuje životnú silu.

 

Zelená , ako neutrálna farba , svoj osviežujúci a ukľudnujúci vplyv uvoľnuje v prijemnom rytme , vždy vyrovnávajúco , zmierńujúco. Je účinná všade tam , kde je potrebné obnoviť harmóniu a zhoršenú rovnováhu organizmu . Mäkký , upokojúci účinok zelenej je potrebný najmä v pripade hraničných stavov. Samozrejme túto farbu je možné použiť aj ako prevenciu v pripade každej skrytej poruchy a to aj vtedy , ak sa porucha neprejaví vo forme konkrétnej choroby.

 

Je známe , že nosenie okuliarov so zeleným tónom prepožičiava vnútorné upokojenie. Napoleón , pre vyrovnanie svojej výbušnej povahy , vedome nosil zelený kabát.

 

Žltá farba – žltý filter

 

Žltá je teplá farba , sprostredúva silu Slnka pridáva silu a dynamiku. Posilňuje náš nervový a tráviaci systém , našu náladu posúva smerom k optimizmu. Zodpovedá oblasti nadobličiek a oblasti solar plexus , ako aj tráviacému a obehovému systému , takže prostredníctvom žltej je možné eliminovať takzvané vegetatívne poruchy.

 

Ak vo svojom okolí zvýšite podiel žltej farby , zmenšíte tým psychickú unávu , pomôžete tráveniu , uvoľníte svaly , zmiernite nervozitu. Žltá farba posilňuje žalúdok , ale jej prilišná aplikácia môže spôsobiť nevoľnosť,dokonca až napínanie.

 

Podporuje a posilňuje fungovanie detoxikačných orgánov , pečeňe , obličiek a močového mechúra , tráviaceho ústrojenstva , žalúdka , žlčníka , pankreasu a sleziny.

 

Je účinná aj v pripade liečenia porúch trávenia , nadúvania , prietrže bránice , nevoľnosti , zápalu žalúdka , vredov , cukrovky , chronického reumatizmu , artitídy , straty chuti do jedla , porúch nervového systému – fóbií.

 

Ženy určite ocenia aj vyrovnávajúci účinok v procese menopauzy. Niektoré chronické choroby sa v dôsledku pôsobenia žltej farby stanú akútnymi a tým pádom aj ľahšie liečiteľnými.

 

Ak vykonávame duševnú činnosť , pri používaní žltej farby sme schopní lepšej koncentrácie , logického myslenia , zvyšuje sa miera sebaovládania a dostaneme pocit bezpečia. Žltá farba rozveselí melanchlikov , stimuluje detoxikačný systém , normalizuje nízky krvný tlak a zmení obdobia rezignácie na činorodosť.

 

Žltej farbe sa vyhýbajte v pripade , ak ste hyperaktívny , ak máte bolesti žalúdka alebo ak máte predispozície na agresívne správanie.

 

Žltá predstavuje trpezlivosť , toleranciu , múdrosť a duševnú energiu. Je najbližšie postavená k svetlu ,k Slnku , preto v skorších obdobiach bola dominantnou farbou vládcov. Goethe o nej píše . Jej v vplyv môžeme spozorovať najmä v šedý zimný deň , ak pozeráme cez žlté sklo. Oko je rozradostené , srdce sa otvorí , nálada sa zlepší , okolo nás sa rozplynie teplo .

 

Oranžová farba – oranžový filter

 

Oranžová farba je prechodom medzi žltou a červenou farbou. Je osviežujúca , ale nie až tak agresívna , ako červená. Oranžová je farbou úspechu . dynamiky. Nabíja energetické pole človeka a spája fyzickú energiu múdrosťou. Je teplá a aktívna farba , ktorá napomáha schopnosti koncentrácie , je veselá , pôsobí proti neagresívnej depresii , aktivuje imunitný systém.

 

Pomocou oranžovej farby je možné vynikajúco liečiť stratu chuti do jedla , úbytok na váhe , ale aj niektoré zažívacie poruchy , ako napríklad zápchu. Mobilizuje aj systém žliaz , jednoznačne ovplyvňuje slezinu a tým pôsobí pri odbúravaní krvných dostičiek a podporuje lymfatický obeh.

 

Aj chronický a akútny zápal priedušiek reaguje na ožarovanie svetlom oranžovou farbou veľmi pozitívne. Imunitný systém posilňuje v jeho celosti a tým pádom naštartuje celý samoliečiaci systém organizmu.

 

Odporúča sa aplikovať oranžovú farbu aj pri , pred a pooperačných stavoch , v pripade nedostatočnej funkcie štítnej žľazy a iných hormonálnych porurách. Je vhodné ju použiť v pripade nehôd , disfunkcii tvrdnutia svalov , ale aj v kozmetike. Všeobecne má stimulujúci účinok. Je najdôležitejšou farbou v pripade depresie , pesimizmu a psychických problémov.

 

Oranžová predstavuje radosť ,spolupatričnosť a ženskú zmyselnosť. V Číne je farbou filozofických vied , farbou rozjímania , naplnenia a štastia. V Indii vyjadruje smelosť a obetavosť.

 

Fialová farba – fialový filter

 

Fialová farba je inšpiratívna , zvyšuje schopnosť meditácie , napomáha vnútornému očisteniu. Mystická fialová poskytuje sboju pomoc ľuďom , ktorí svoju intuitívnu schopnosť každodenne využívajú vo zvýšenej miere.

 

Fialová je farba duchovnosti. Spája sa s temenom hlavy s korunnou čakrou , energizuje hypofízu , stimuluje vrchnú časť mozgu a nervovú sústavu. Duševne ukľudnuje , zabraňuje zápalom a uvoľňuje kŕče. Vďaka jej inšpiratívnemu účinku napomáha meditácii a vizualizácii.

 

Znižuje ochabnutie vo vedľajších nosových dutinách , zmierňuje bolesti hlavy , hnisavý zápal priedušiek a astmu a môže tiež pomôcť pri takýchto ochoreniach , ako aj skleróza mulitplex.

 

Fialová farba je vynikajúca na poruchy s nervovým pôvodom , na duševnú únavu a podobné ťažkosti. Ohľadom jej fyzických vlastností je hypnotizujúca , uvoľnujúca na nervy pôsobí ukľudňujúco , preto je vhodná najmä pre epileptikov a pre tých , ktorí trpia nespavosťou.

 

Má priaznivý účinok aj na zábudlivosť , bolesti hlavy , ischias , bolesti v krížoch . Môže pomáhať pri liečení neurózy a schizofrénie. Táto farba predstavuje sebadôveru , moc a udržovanie si odstupu. Ako doplnková farba k oranžovej , vplýva povzbudzujúco aj na lymfatický obeh. Fialovú farbu treba obchádzať v pripade mentálnych chorôb , problémov s alkoholom a drogami.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.