TOP Biolampy

Obsah stránky

Porovnajte si biolampy a vyberte si tú svoju 

 

Táto stránka vám veľmi zjednoduší výber , pretože biolampy si porovnáte , uvidíte rozdiely a hlavne pochopíte , čo by mala mať vaša biolampa. Aby ste nemuseli zbytočne dlho hľadať a porovnávať všetky možné dostupné biolampy , ktoré sú na slovenskom trhu , tak sme to urobili za vás. Vybrali sme pre vás TOP 20 najlepších biolámp samozrejme len certifikovaných , kvalitných a od spoľahlivých výrobcov.

Prehľadný tabuľkový zoznam ,, Biolampy Porovnanie ,, , sa nachádza na konci tejto stránky. Ale , aby ste sa dobre orientovali v tejto tabuľke napisali sme vám zopár dôležitých rád.

 

10 Pravidiel – Ćo by ste si mali všímať pri porovnaní biolámp

Poznámka. Samozrejme všetky uvedené biolampy v tomto texte nájdete v tabuľke nižšie aj s odkazmi s viacerými ponukami príslušenstva.  

 

1. Cena

Ak si budete vyberať podľa ceny , tak najlepšou voľbou pre vás bude Biolampa Eifa D514 od nemeckého výrobcu Eifa Gmbh. . Má nejlepší pomer ceny a výkonu. Nemá ale v základnej výbave napr. stojan. Vzhľadom na cenu prístroja , to je aj pochopiteľné. K tým ešte pomerne cenovo prijateľným by sme ešte spomenuli Biolampy MediLight od maďarského výrobcu alebo ešte Yalong Stimlight Biogene predávaných spoločnosťou pod názvom Stimlight alebo Biogene, ktoré boli vyvíjané slovenskou spoločnosťou Yalong Trade s.r.o. Samozrejme , všetky sú to patentované biolampy s certifikátmi. 

 

 

Ak dávate prednosť značkovým produktom a nemáte problém si priplatiť za ,, značku ,, tak si vyberte  napr. Bioptron MedAll od švajčiarského výrobcu Zepter alebo známu značku Biostimul od českého výrobcu napr. Biostimul BS 303 alebo Biostimul BS 103

Ak hľadáte biolampy pre domáce účely , ceny sa pohybujú od cc 100 do 1000 eur. Samozrejme , tie drahšie nad 500 eur je možné použiť aj na profesionálne účely , pripadne sa pozrieť po tých najdrahších napr. od firmy Zepter.

Kedže tento rebríček je hlavne pre domáce účely , tak profi biolampy sme nezaradili na prvé priečky , nie preto , že sú horšie , ale predpokladáme , že väčšina z vás si vyberá biolampy pre domáce použitie. 

 

Najlepšie biolampy TOP 3
Najlepšie biolampy – Eifa , MedAll a Biostimul

2. Špecializovaná alebo Univerzálna

Ideálne je, ak je biolampa univerzálna , tzn. ak je určená pre všetky možné ochorenia a nie špecializovaná tzn len na jedno ochorenie. Ak kupujete biolampu len na domáce použitie , tak určite natráfíte len na univerzálne typy biolámp.  Tie špeciálne majú oveľa vyššie ceny. Všetky biolampy využívajú polarizované svetlo a majú takmer rovnaké parametre ako napr. vlnové dlžky , hĺbky prieniku svetla a pod. Tie preto neuvádzame pri porovnaní a zbytočne by vám komplikovali výber. 

 

3. Na aké choroby je určená 

Pri každej biolampe , by malo byť uvedené na aké choroby či zdravotné problémy je určená. Ak chcete zistiť viac opýtajte sa na to výrobcu resp. predajcu. 

 

4. Praktické využite – Pohodlie

Ćo by ste si mali určite všímať , tak je to hlavne praktické použitie biolampy pri aplikácii resp. pohodlie pri aplikácii.  Predstavte si , že každá aplikácia trvá približne 10 minút a viac . Máte na výber z 4 možností. Buď budete držať biolampu len v ruke , prípadne použijete praktický stojanový držiak alebo mobilný držiak s popruhom či len upevníte biolampu k stolu pomocou držiaka .

Pri prvej možnosti musíte držať biolampu v ruke a teda musíte počítať s tým , že držať biolampu 10 minút a viac , nebude až tak ideálne. Ak vám to , ale nebude prekážať tak , je to v poriadku.

Druhou možnosťou je pripevnenie biolampy na stojanový držiak.  Pri väčšine biolamp  stojan ponúkajú buď priamo s biolampou alebo je možné si ho dokúpiť. Počítajte ale s tým , že pri stojanovom držiaku budete musieť byť vždy pri stojane a aj niekedy v neprirodzenej polohe.

Tretia možnosť je pripevnenie biolampy pomocou mobilného držiaku s popruhom. Je to asi najlepšia možnosť , pretože pri tejto možnosti máte vždy voľné ruky a môžete sa teda venovať inej činnosti. Môžete sa s ním a s biolampou , ak je malá pohybovať kdekoľvek. Problémom je , že takýto mobilný držiak s popruhom je len pri biolamách značky Biostimul.

Śtvrtá možnosť je uchytenie biolampy pomocou držiaka  k stolu. Takúto možnosť ponúka  napr. Biolampa Eifa D514

 

5. Pulzný režim

Tam , kde je potrebné svietiť dlhodobejšie a na rovnaké miesto viac ako 10 krát je potom výhodnejšie používať pulzný režim , ten je v takých pripadoch účinejší. Biolampy , ktoré používajú halogenové žiarovky , takýto pulzný režim nepoužívajú . Pulzný režím či pulzný mód majú len biolampy s LED diódami. 

 

6. Farebné filtre

Biolampy , ktoré používajú halogénové žiarovky , aby si rozšírili svoju využiteľnosť pri možnostiach liečby svetlom používajú farebné filtre, Naopak biolampy s LED diódami napr. Biostimul , takého filtre nemusia mať a dokážu to aj bez toho. Takého biolampy ani nehrejú , kedže používajú iný princíp svietenia , ako halogénové. Dobre sa teda používajú napr. pri zápaloch precesoch , kde by bolo teplo na prekážku. Halogénové tie naopak , aby sa nepriehrievali , používajú chladiace ventilátory.

 

7. Životnosť zdroja

Nie je na škodu , si všímať aj životnosť svetelného zdroja , ktorá je u halogénovej žiarovky okolo 2000 až 3000 hodín a u LED diód cc 90 000 hodín.

 

8. Akumulátor

Tú máte len dve možnosti buď má biolampa možnosť napájania z elek. siete teda 220 V v tom pripade musíte byť aj s biolampou na jednom mieste , kde je elektrický zdroj alebo druhá možnosť že biolampa má aj akumulátor a to vám dá možnosť sa liečiť na akomkoľvek mieste bez zdroja elektriny.

 

9. Základná výbava – príslušenstvo 

 

Dobre si všímajte , aj čo predajca ponúka spolu s biolampou. Je to len nejaký sprej alebo aj ponúka praktický stojan či držiak  , ktorý by sa vám pripadne aj hodil. Pripadne dalšie farebné filtre . Pouvažujte , čo by ste ešte potrebovali k biolampe. 

 

9. Recenzie a hodnotenia 

 

Tu budete mať trochu problém , pretože recenzií a hodnotení je veľmi málo napr. na Heuréke. Nie , žeby ľudia si biolampy nekupovali , ale ich veľmi nehodnotia. Čo samozrejme len sťažuje výber. Viac hodnotení síce nájdete na diskusných fórach a pod. , ale to len hlavne na produkty od Zepteru a Biostimulu. Práve tieto biolampy sú u zákaznikov najviac vyhľadávané. Možno vám trochu pomože aj stránka , Skúsenosti ,, kde ĺudia píšu svoje skúsenosti a názory na produkty. 

Viac info na stránke Recenzie

 

Záverečné hodnotenie

 

Tak ako sme už spomínali najlepší pomer ceny a kvality či výkonu určite má Biolampa Eifa D514  od nemeckého výrobcu Eifa Gmbh. Ak preferujete známu značku doporučujeme vám produkty od švajčiarského výrobcu biolámp Zepter alebo od českého výrobcu značky Biostimul.

Určite je výhodnejšie mať biolampu univerzálnu a teda na všetky choroby či zdravotné problémy , ako špecializovanú len na jednu. Väčšina biolámp pre domácnosti sú univerzálne , treba si však všímnúť , aké choroby či zdravotné problémy produkt ponúka. Pouvažujte aj na pohodlí pri aplikácii , bude vám pohodlné svietenie ak budete držať biolampu v ruke , na stojanovom držiaku či mobilnom držiaku s popruhom a pod. ? Zrejme najpohodlnejší asi bude napr. Biostimul BS 303  Ten si zasuniete za tričko, upnete na telo pásom a môžte robiť inú činnosť . Dokonca je možné ho použiť aj na túry .

Ak už sme spomenuli Biostimul , napišeme aj rozdiely medzi naznámejšími Biostimul BS 103 a Biostimul BS 303 . Biolampu BS 103 musíte ju mať v zásuvke pri svietení. Ale môžte pri tom niečo robiť v dosahu šnúry . BS 303 je mobilná , nabijete ako mobil a 10 hod vám svieti. Taktiež je účinnejšia ako BS 103 má pridané frekvencie 2 a 10 Hz analgetický a protizápalový efekt. Biostimulačný 5Hz majú obe.

Využijete naozaj aj pulzný režim , pri dlhdobejších , opakovaných aplikáciách ? Chcete biolampu s akumulátorom alebo vám bude stačiť na 220 V ?

Dúfame , že sme vám svojimi informáciami pomohli sa lepšie zorientovať pri výbere tej správnej biolampy . Rozhodnutie je tak na vás. Držíme vám palce , pri rozhodovaní. 

Samozrejme detailnejšie informácie zistíte u predajcov . Stačí kliknúť na odkaz v tabuľke. ,, Zistiť viac ,, a potom kliknúť na tlačidlo ,, Do obchodu ,,.  

 

Užitočný tip : Využite pri výbere aj vyhľadávač na Heuréke 

 

Po kliknutí na odkaz sa vám zobrazí len základný model. Aby ste však zistili všetky ponuky od tohto typu zkopírujte si názov produktu a vložte ho do vyhľadávacieho okna  Zobrazia sa vám všetky typy , ktoré sú v ponuke na Heuréke. napr. so stojanom , Oxy sprejom a pod. 

Bližšie informácie o biolamách nájdete aj pod tabuľkou. 

 

Porovnanie – TOP 20 Najlepších biolámp 

Tabuľka – Biolampy Porovnanie

Typ Žiarovka Životnosť žiarovky Pulzný režim Napájanie Hodnotenie Orientačná cena Kde kúpiť
Biolampa Eifa Biolampa D514 Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 129,00 €
Biolampa Bioptron MedAll Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 799,00 €
Biostimul biolampa BS 303 LED diódy max. 90 000 hodín 220 V + akumulátor 650,00 €
Biolampa MediLight Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 299,00 €
Yalong Biolampa Stimlight II LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 119,00 €
Yalong Biolampa Stimlight LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 129,00 €
Biostimul biolampa BS 103 LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 353,00 €
Biolampa BIOgene II LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 109,00 €
Biogene Biolampa III LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 129,00 €
Biolampa Solaris Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 780,00 €
Zepter Bioptron Pro 1 Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 1 780,00 €
Biolampa Bion7 Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 299,00 €
ActiveBio+ Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 119,00 €
Zepter Bioptron Medolight LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 439,00 €
Zepter Bioptron 2 Halogénová max. 3 000 hodín 220 V 7 890,00 €
Biostimul biolampa B 550 LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 2220,00 €
Biostimul BS 303 Lienka LED diódy max. 90 000 hodín 220 V + akumulátor 650,00 €
Biolampa MultiJett - Jett Halogénová max. 9 000 hodín 220 V 115,20 €
Jett SD-956-G len na pleť LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 71,00 €
Biolampa červené svetlo - SD956R len na kožné ochorenia LED diódy max. 90 000 hodín 220 V 66,48 €

 

Top biolampy – TOP 20 

 

Pri výbere ideálnej biolampy je potrebné zohľadniť viaceré faktory, ktoré sú špecifické a osobité u každého konkrétneho jedinca. Ešte pred samotným nákupom sa preto odporúča vziať si dostatok času na preštudovanie potrebných informácií, ktoré môžu byť v konečnom dôsledku rozhodujúce. Na trhu je dostupných veľa prístrojov od rôznych výrobcov, preto hľadanie tej správnej biolampy môže zabrať skutočne dlhý čas. Aby ste nemuseli stráviť celé hodiny pátraním po informáciách a recenziách na množstve webových stránok, prinášame vám v tomto článku prehľad tých najlepších biolámp, ktoré sľubujú určitý stupeň kvality a jedinečnosti. Bezpochyby vám to môže pomôcť vybrať si prístroj, ktorý bude čo najlepšie zodpovedať všetkým vašim požiadavkám a nárokom v každom ohľade.

 

Rebríček najlepších biolámp – TOP 20

 

Nasledujúci rebríček vznikol na základe rôznych faktorov ako napríklad záverov z recenzií, hodnotení, obľúbenosti či predajnosti. Berte prosím na vedomie, že jednotlivé priečky sú miestami len orientačné a medzi niektorými biolampami existujú len minimálne rozdiely. Zoradenie vzniklo s cieľom vytvoriť lepší prehľad o biolampách, ich vlastnostiach, funkciách a použitých technológiách.

1 – Biolampa Eifa Biolampa D514

 

Na prvom mieste vo väčšine rebríčkov sa nachádza Biolampa Eifa D514 od nemeckého výrobcu Eifa Gmbh. Táto biolampa patrí k tým najpredávanejším na slovenskom trhu a podľa niekoľkých webových portálov je hodnotená ako najlepšia biolampa na základe skúsenosti existujúcich užívateľov. Toto zariadenie je určené hlavne na domáce použitie, preto sa teší veľkej obľube aj u ľudí, ktorí preferujú neinvazívnu samoliečbu pred dlhodobým užívaním liekov. Zákazníci, ktorí si už zakúpili túto biolampu si pochvaľujú predovšetkým nenáročnú obsluhu, veľmi výhodnú cenu produktu, primeranú alebo dokonca nadštandardnú kvalitu v porovnaní s nízkou cenou a tiež to, že v cene sú zahrnuté aj 3 základné možnosti terapie farbami. Niektorí výrobcovia ponúkajú dokonca až 7 filtrov s príplatkom, ktorý sa pohybuje len okolo 10 eur, čo robí tento prístroj ešte omnoho atraktívnejším. Kupujúcich zákazníkov určite poteší aj garantovaná 3 ročná záruka.

Biolampa-Eifa-D514
Biolampa-Eifa-D514 – Hodnotenie

 

 

Užitočný tip : Využite pri výbere aj vyhľadávač na Heuréke 

 

Po kliknutí na odkaz sa vám zobrazí len základný model. Aby ste však zistili všetky ponuky od tohto typu zkopírujte si názov produktu a vložte ho do vyhľadávacieho okna  Zobrazia sa vám všetky typy , ktoré sú v ponuke na Heuréke. napr. so stojanom , Oxy sprejom a pod. 

 

Zdravotné účinky:

Táto biolampa sa vyznačuje tým, že poskytuje všestranné využitie a umožňuje aplikáciu pri širokom spektre zdravotných ťažkostí. Najčastejšie si ju zakupujú pacienti, ktorých trápia ochorenia pohybového ústrojenstva, reumatizmus, alebo rôzne druhy kožných problémov. Predstavuje výborného pomocníka aj pri hojení rán po operačných zákrokoch alebo pôrodoch. Ženy ju navyše môžu oceniť nielen pri ošetrovaní popôrodných jaziev, ale aj pri zmierňovaní bolestivých príznakov súvisiacich s menštruáciou, poranenými bradavkami, alebo na ošetrenie miest postihnutých celulitídou. Polarizované svetlo vychádzajúce z biolampy pôsobí dobre aj pri stomatologických ťažkostiach, rôznych alergiách alebo na reguláciu vysokého či nízkeho tlaku.

 

V balení pri tejto biolampe nájdete aj 3 základné farebné filtre – žltý, červený a modrý. Žltý filter sa považuje sa univerzálneho liečiteľa, modrá farba pôsobí upokojujúco a aplikuje sa najmä pri zápalových ochoreniach, a červený filter sa uprednostňuje pri ochoreniach, ktoré nie sú sprevádzané zápalom. Červený filter je okrem iného schopný obnoviť v tele procesy, ktoré boli z rôznych dôvodov zadržiavané a príjemne posilňuje zmysly, čím dodáva novú životodarnú energiu telu aj duši.

Ako zdroj svetla sa používa halogénová žiarovka so životnosťou približne 3000 hodín. Dodáva sa spolu s praktickým držiakom na upevnenie lampy, a samozrejmosťou je aj digitálny časovač pre ľahšiu obsluhu, či kufrík pre šikovné prenášanie alebo uskladnenie. Stojan nie je súčasťou balenia, ale v prípade potreby je potrebné si do dokúpiť.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Medzi najdôležitejšie výhody tejto najpredávanejšej biolampy patrí rozhodne nízka cena v pomere k vysokej kvalite a funkciám zariadenia. Ďalej je to možnosť kolorterapie, zabudovaný časovač pre pohodlné nastavenie aplikačnej doby, a tiež funkcia samovoľného vypnutia prístroja. Poteší tiež nenáročnou obsluhou, pekným dizajnom, nízkou hmotnosťou a praktickým držiakom na stojan. Nemecký výrobca predstavuje vysokú garanciu kvality produktu, o čom svedčí aj poskytnutie 3 ročnej záručnej lehoty.

 

Nevýhody:

– Nevýhody je možné nájsť v mierne hlučnejšej signalizácii časového intervalu, vo väčšej veľkosti kufríka určeného na prenos lampy, a tiež v skutočnosti, že sa táto biolampa s halogénovým zdrojom svetla sa môže niekedy trochu viac zahrievať. Stojan sa síce v balení nenachádza, avšak pri pohľade na neuveriteľne skvelú cenu tohto zariadenia, to je len malá nevýhoda.

 

 

2 – Biolampa Bioptron MedAll

 

Druhé miesto v rebríčku najpredávanejších a najlepšie hodnotených biolámp obsadila unikátna a moderná lampa Bioptron Med All od nemálo známeho výrobcu švajčiarskej značky Zepter. Tento prístroj predstavuje novší a vylepšený model obľúbenej biolampy Compact, pričom v sebe nesie všetky pozitívne vlastnosti v kombinácii s najnovšími technológiami terapie svetlom. Zariadenie sa môže pochváliť certifikátom zdravia, vďaka ktorému je predurčené nielen na domáce použitie, ale aj na používanie v zdravotníckych zariadeniach a ambulanciách. Jedná sa o profesionálny zdravotnícky prístroj, ktorého kvalitu oceňujú lekári aj pacienti po celom svete.

Bioptron-MedAll
Bioptron-MedAll – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Biolampa Bioptron MedAll stelesňuje skvelú a profesionálnu pomôcku pri liečbe mnohých zdravotných problémov vrátane kožných ochorení, vredov, zápalov, alebo poranení rôzneho druhu. Oproti svojmu staršiemu predchodcovi disponuje zdokonalenými technikami ako napríklad digitálnym časovačom, ktorý sa postará o kontrolu želaných intervalov ošetrenia. Príjemnými vlastnosťami sú aj tichá prevádzka, ergonomická rukoväť alebo moderný dizajn. Doporučujeme túto lampu používať na stojane, a to hlavne pri dlhšej aplikačnej dobe, aby ste sa vyhli nepohodliu a bolesti rúk pri dlhšom držaní zariadenia. Tichá, upokojujúca a profesionálna terapia svetlom zvýši váš pocit komfortu.

Je zrejmé, že vysoká kvalita, účinnosť liečby a uznávaná značka sa odzrkadľujú aj na cene prístroja, ktorá niekoľko násobne prevyšuje napríklad vyššie uvedenú lampu Biolampa Eifa Biolampa D514. Avšak tento prístroj sa radí medzi liečebné pomôcky na vysokej kvalitatívnej a profesionálnej úrovni, vďaka čomu je využiteľná nielen pre domácu samoliečbu ale aj v zdravotníckych či kozmetických centrách. Lampa uspokojí aj požiadavky náročných zákazníkov a poskytuje dostatočný stupeň odborného ošetrenia. Navyše je tohto pomocníka možné zakúpiť s rozličným príslušenstvom, ktoré uľahčuje celkovú manipuláciu a ošetrenie. Súčasťou balenia je aj šikovný cestovný kufrík, alebo Oxy Sprej pre ešte efektívnejšie ošetrenie. Filter s priemerom 5 cm a výnimočne nízka spotreba dokážu z dlhodobého hľadiska šetriť čas, energiu aj peniaze.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Najdôležitejšou výhodou je rozhodne vysoká účinnosť a kvalita zaručená poprednou švajčiarskou značkou. Napriek jednoduchej obsluhe, ktorá je obohatená o digitálny displej s integrovaným časovačom, umožňuje táto biolampa profesionálne ošetrenie v rámci domácnosti alebo v nemocniciach. Tichý chod a nastavenie vhodných časových intervalov umocňujú pocit pohodlia a pokoja.

 

Nevýhody:

– Snáď jedinou nevýhodou je vysoká cena zariadenia, ktorá však zodpovedá kvalitnej značke a moderným technológiám. Ten, kto si potrpí na kvalitu a výhodnú investíciu, sa s cenou dokáže stotožniť. Šetrné vlastnosti biolampy môžu časom ukázať, že vaša počiatočná vysoká investícia sa skutočne oplatila aj z dlhodobej perspektívy.

 

3 – Biostimul biolampa BS 303

 

Ďalšou v poradí sa stáva biolampa Biostimul BS 303. Jedná sa o český patentovaný výrobok, ktorý prináša unikátnu a pokrokovú metódu fototerapie FOTONYX. Táto metóda v sebe kombinuje tie najlepšie vlastnosti vyvinuté podľa moderných výskumov v oblasti fotonickej medicíny s progresívnymi technológiami a s využitím efektívnejšieho q-monochromatického svetla. Zariadenie teda pôsobí ako tzv. Biostimulačný laser a je určené na domáce použitie pre celú rodinu bez ohľadu pohlavia či veku, ale tiež aj na klinické využitie v zdravotníckych alebo regeneračných centrách. Výhodou tejto širokospektrálnej terapie svetlom je možnosť jej využitia nielen pre ľudí ale aj pre domácich miláčikov. Okrem najnovších a moderných technológií ponúka táto biolampa aj modernejší zdroj svetla v podobe LED diód, ktoré sa vyznačujú neobyčajne dlhou živostnosťou až 90 000 hodín. Zákazníci si chvália aj napájanie na akumulátor, čo robí z tohto prístroja výnimočného a mobilného spoločníka prakticky kdekoľvek a to bez potreby pripojenia na sieť.

 

Biostimul BS 303
Biostimul BS 303 – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Aplikácia účinne hojí pooperačné jazvy a rany, urýchľuje uzdravujúce a regeneračné procesy v tele, uľavuje od bolestivých prejavov, či pomáha zmierniť príznaky aj pri bežne sa vyskytujúcich ochoreniach ako chrípka, nádcha alebo alergia. Prvotriedna terapia svetlom dosahuje vynikajúce výsledky aj pri liečení kožných, gynekologických, stomatologických problémov, alebo pri ochoreniach pohybového ústrojenstva a kĺbov, alebo zápaloch v ústnej dutine. Vďaka hlbokému prieniku svetla až do hĺbky 4,5 cm pod povrch kože umožňuje tento prístroj skutočne všestrannú aplikáciu pri liečbe povrchových zranení aj hĺbkových bolestí a ťažkostí. Populárne LED diódy s extrémne dlhou životnosťou sa neprehrievajú a sú preto vhodné aj pri ošetrení zápalových ochorení.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Nenáročnú obsluhu zabezpečí prepracovaný dizajn so zabudovaným časovačom a zvukovou signalizáciou vďaka čomu ju bez problémov dokážu obsluhovať pacienti bez rozdielu veku. Možnosť napájania na akumulátor a nízka hmotnosť predstavujú ideálne vlastnosti pre ošetrovanie rôznych zdravotných ťažkostí aj počas cestovania. Liečebný prístroj Biostimul biolampa BS 303 umožňuje dve možnosti režimov svietenia a to kontinuálny a pulzný režim. Zariadenie obsahuje praktický mobilný držiak s popruhom pre ešte pohodlnejšiu manipuláciu. K lampe sa poskytuje záruka až do 3 rokov.

 

Nevýhody:

– Nevýhodou môže byť pre niekoho pomerne vysoká cena produktu, avšak vzhľadom na všetky funkcie, dlhú životnosť zariadenia a všestrannosť liečby, ktoré táto biolampa ponúka, sa cena zdá byť primeraná.

 

4 Biolampa MediLight

 

Certifikovaný zdravotnícky prístroj Biolampa MediLight pochádza z Maďarska a predkladá prelomové metódy liečenia pomocou lineárne polarizovaného svetla. Stáva sa tak unikátnym liečebným pomocníkom v oblasti fototerapie za veľmi prijateľnú cenu. Biolampa vyvoláva v organizme tri základné účinky (analgetický, protizápalový a biostimulačný), pričom je schopná všetky tieto tri efekty spojiť dohromady pre zosilnenie výsledkov liečby. Pôsobí teda nielen na postihnuté miesto, ale v pozadí celého ošetrenia dokáže spustiť či obnoviť dávno potlačované samo-regeneračné procesy v celom tele. Lampu je možné používať ručne, alebo si dokúpiť stojan pre precíznejšie uchopenie a polohovanie.

 

Biolampa MediLight
Biolampa MediLight – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Jej zdravotné účinky siahajú od hojenia rán a jaziev, cez obnovu poškodených tkanív až po liečbu športových zranení, regeneráciu bolestivých kĺbov, redukciu príznakov starnutia, či odstraňovanie škodlivých toxínov z tela. Svojim ďalekosiahlym využitím je preto skvele uplatniteľná nielen pre domácu samoliečbu ale aj ako podporná liečba pri fyzioterapii a rehabilitácii, v reumatológii, športovej medicíne, kozmetike a dermatológii. Možnosť aplikácie originálnej kolorterapie zvyšuje celkovú efektívnosť liečenia a rozširuje jeho pôsobnosť. Biolampa MediLight tak zosobňuje veľmi mocný nástroj pre komplexné ošetrenie a starostlivosť o celé telo. Prístroj vysiela sústavné svetelné žiarenie v kontinuálnom režime, pričom počas celej aplikačnej doby pravidelne upozorňuje pacienta na dĺžku trvania prostredníctvom zvukových signálov.

 

Súčasťou balenia je aj ľahký plastový kufrík pre komfortnejšiu prepravu alebo na cesty, a podrobný návod na obsluhu. Ďalej je možné dokúpiť si k lampe aj príslušné farebné filtre pre umožnenie terapie farbami, a v prípade potreby aj praktický stojan.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Výhodou je rozhodne vysoká kvalita a účinnosť s všestranným využitím v rôznych typoch zariadení aj v domácnostiach. Špeciálne upravené polarizované svetlo predstavuje revolučnú metódu v rýchlej a efektívnej liečbe. Každý zákazník si môže sám zvoliť, či uprednostní klasické ručné prevedenie alebo využije možnosť dokúpiť stojan. Dôležitým faktorom je aj možnosť aplikácie farebných filtrov, ktoré ešte viac dvíhajú obľúbenosť tejto lampy. V porovnaní so všetkými vynikajúcimi vlastnosťami a pokrokovými metódami fototerapie sa cena javí byť skutočne veľmi výhodná.

 

Nevýhody:

  • Určitú nevýhodu môže zákazník vidieť v halogénovom zdroji svetla, ktorý sa vyznačuje kratšou životnosťou a občasným prehrievaním, avšak táto lampa disponuje ventilátorom na pravidelné chladenie žiarovky.

  • Súčasťou základného balenia nie sú farebné filtre ani stojan, no za doplatok sú samozrejme k dispozícii.

 

5 – Yalong Biolampa Stimlight II

 

Veľmi zaujímavá biolampa Stimlight vyvinutá slovenskou spoločnosťou Yalong trade s.r.o. Slovenská firma poskytuje záručný aj pozáručný servis priamo na Slovensku. Zvýšená účinnosť tejto biolampy je zabezpečená nasadením jedinečnej metódy, ktorá na poli svetelnej terapie nemá konkurenciu. Toto zariadenie totiž naplno využíva silu fotónov tým, že ich aplikuje tesne na pokožku s využitím zrkadlovej technológie. Tým sa eliminuje nadmerný rozptyl svetla, čo výrazne posilňuje vplyv liečivých energií. Táto prvotriedna technológia dokáže uspokojiť nároky každého klienta, pričom je dostupná v neuveriteľne prijateľnej cenovej relácii. Patentovaný výrobok sa môže pochváliť originálnym a nenapodobiteľným dizajnom a výkonnými LED diódami so životnosťou až 90 000 hodín.

Yalong-Biolampa-Stimlight-II
Yalong-Biolampa-Stimlight-II – hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Zdravotné účinky biolampy Stimlight sú skutočne rozsiahle. Výborne pôsobí na bolesti či zápaly rôzneho druhu, pričom stimuluje prekrvenie tkanív v postihnutom mieste a zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu tkanív. Polarizované svetlo s patentovanou zrkadlovou technológiou preniká pod povrch pokožky, kde dokáže vitalizovať unavené bunky a aktivuje ich k novej činnosti. Zdroj svetla pomocou moderných LED diód sa bez problémov hodí aj na liečenie rôznych zápalových ochorení ako napríklad angína, zápal hrdla, či zápaly v ústnej dutine. Povzbudí zničený organizmus, ktorý bojuje s vyčerpávajúcim ochorením, a zároveň podporí samoliečiace procesy v tele a celý imunitný systém. Polarizované svetlo je výborným nástrojom aj na zmiernenie bolestí chrbtice, hlavy alebo kĺbov. Dobre pôsobí aj na kožné problémy ako akné, ekzémy, podráždená pokožka, celulitída alebo povrchové poranenia a jazvy. Urýchľuje hojenie rán, hojenie športových zranení a svalových preťažení, a tiež podporuje tvorbu kolagénu, čím prispieva k pružnejšej pokožke. Ďalej je vhodná na akupunktúrne aplikácie a na celkovú podporu organizmu vrátane liečby ochorení orgánov.

Biolampa Stimlugh zahrňuje špeciálnu metódu liečenia polarizovaným svetlom s patentovanou zrkadlovou technológiou a 4 farebnými filtrami pre lepšie prispôsobenie sa konkrétnym zdravotným ťažkostiam pacienta. Túto skvelú lampu si môžu bez zábran užívať všetci členovia rodiny vrátane zvieracích miláčikov. Súčasťou balenia sú 4 vlnové dĺžky – červená, zelená, modrá a žltá, a podrobný návod na obsluhu.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Veľkou výhodou je využitie unikátnej technológie pomocou odrazeného svetla, ktoré zvyšuje účinnosť ošetrenia. Tým sa toto zariadenie stáva skutočne jedinečným nástrojom pri liečení širokého spektra ťažkostí. Biolampa ponúka možnosť výberu z dvoch režimov svietenia a 4 rôzne farby s rozličnými účinkami. Krásny dizajn vyzerá veľmi lákavo a nesie v sebe pokrokové technológie liečby špeciálnym polarizovaným svetlom, ktoré sa vyznačuje vysokým výkonom. To sa odzrkadľuje na kratšej aplikačnej dobe, ktorá vám ušetrí čas, a tiež na vysokej efektívnosti a precíznych výsledkoch. Nepochybnou výhodou sa v tomto prípade stáva aj výborná cena produktu, ktorého kvality vysoko prevyšujú výšku vašej investície.

 

Nevýhody:

– Niekomu by nemusela vyhovovať skutočnosť, že tento prístroj je určený len na ručnú aplikáciu, ale je to preto, že jedine tak môžete plnohodnotne využívať originálne technológie obsiahnuté v lampe. Väčšina spokojných užívateľov uvádza, že jej výhody jednoznačne prevažujú nad akýmikoľvek nepatrnými nevýhodami.

 

6 – Yalong Biolampa Stimlight 

 

Nová a vylepšená biolampa s patentovanou zrkadlovou technológiou a špeciálnymi LED diódami, ku ktorým sa pridala hlavica s infračerveným žiarením. Táto skutočnosť otvára nové možnosti v liečbe svetelnou energiou, ktoré doposiaľ neboli objavené a plne využité. Biolampa Stimlight si získala obrovskú popularitu a stala sa jedným z najpredávanejších produktov. Príťažlivý dizajn a prepracované riešenie ponúkajú 4 vlnové dĺžky – modrú, červenú, zelenú a unikátnu infračervenú, ktorá je ľudským okom síce neviditeľná, no jej významné účinky na zdravie boli už mnohokrát preukázané. Všetky farebné diódy poskytujú polarizáciu svetla a zrkadlovú technológiu s využitím odrazeného svetla. Vďaka tomu svetelné žiarenie preniká do pokožky v určitých smeroch a spod pokožky sa ďalej odráža von z tela. Takéto procesy dokáže tento prístroj organizovať a využívať v prospech dosiahnutia výborných výsledkov. Jedná sa o jedinečnú neinvazívnu metódu, ktorá bola vyvinutá slovenskou spoločnosťou Yalong Trade s.r.o. Aj v tomto prípade je samozrejmosťou záručný aj pozáručný servis priamo na Slovensku. Zdroj svetla je zabezpečený prostredníctvom LED diód s veľmi vysokou životnosťou až 90 000 hodín. Toto zariadenie je uznávané ako vysoko účinná a cenovo dostupná zdravotnícka a kozmetická pomôcka.

Yalong-Biolampa-Stimlight-II Infra
Yalong-Biolampa-Stimlight – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Zariadenie sa využíva ako doplnková liečebná metóda prevažne na medicínske účely a to najmä pri zdravotných ťažkostiach, ktoré sa liečia v ortopédii, reumatológii, stomatológii, dermatológii, alebo v športovej medicíne. Terapia svetlom prináša úľavu od bolestí rôzneho druhu, upokojuje podráždenú pokožku, zmierňuje prejavy pri kožných ochoreniach, pomáha pri zápalových a gynekologických ťažkostiach, a posilňuje celkovú imunitu. Dobre pôsobí aj pri reume, urýchľuje hojenie rán, a pôsobí blahodárne aj pri psychických problémoch a depresívnych stavoch. Vplyv zariadenia je značne obohatený vďaka pridaniu hlavice s infračerveným svetlom. Toto svetlo dokáže zmierniť prejavy pri ochoreniach ako Alzheimerova choroba, poruchy nervového systému, srdcové príhody, artritída, a rôzne bolestivé stavy. Vo všeobecnosti sa výborne uplatňuje aj pri liečbe orgánov, svalov alebo šliach, ktoré sa nachádzajú hlbšie v tele.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Biolampa Stimlight Infra otvára nové možnosti liečby tým, že je doplnená o hlavicu s infračerveným svetlom. Už samotný fakt, že prístroj poskytuje efektívnu kolorterapiu veľmi priťahuje zákazníkov trpiacich rôznymi ochoreniami. Lampu je možné používať v pohodlí domova a liečiť si tak veľký rad rozličných ťažkostí, chorôb alebo poranení v kruhu celej rodiny. Moderné LED diódy sú vhodné aj pri zápalových ochoreniach a neprehrievajú sa. Táto biolampa umožňuje dva režimy svietenia a obsahuje celkovo 5 hlavíc na bezchybnú aplikáciu svetla priamo na pokožku. Najväčšiu výhodu reprezentuje využitie inovačnej zrkadlovej technológie, ktorá zvyšuje celkovú efektívnosť liečby. Toto všetko je v ponuke pri skutočne veľmi dostupnej cene.

 

Nevýhody:

– Tomuto šikovnému zariadeniu sa dá vytknúť len máločo. Ako už bolo spomenuté, biolampy z rady Stimlight sú určené predovšetkým na domácu a ručnú aplikáciu. Všetko však závisí od toho, aký typ liečby zákazník preferuje, a preto uvedený faktor nemusí predstavovať veľkú prekážku.

 

7 – Biostimul biolampa BS 103

 

Veľmi obľúbený český produkt, ktorý je plnohodnotne certifikovaný pre použitie terapie svetlom v zdravotníctve aj pre domácu podpornú liečbu. Ekologicky šetrný systém liečby využíva unikátnu a pokrokovú metódu fototerapie Fotonyx. Táto metóda v sebe kombinuje tie najlepšie vlastnosti vyvinuté podľa moderných výskumov v oblasti fotonickej medicíny s progresívnymi technológiami a s využitím efektívnejšieho q-monochromatického svetla. Výsledky klinických testov dokazujú, že má na organizmus analgetické, protizápalové a biostimulačné účinky. Svetelné žiarenie je vyžarované z LED diód, ktoré zaručujú extrémne dlhú živostnosť a výdrž. Biolampa je nenáročná na obsluhu, vďaka čomu si jej účinky môže dopriať takmer každý pacient bez ohľadu na vekovú kategóriu. Dokonca sa začína čoraz viac uplatňovať nielen v klasickej alebo alternatívnej medicíne, ale aj vo veterinárstve, kozmetike alebo dokonca pri starostlivosti o izbové rastliny. Svojou bezpečnou a bezbolestnou prevádzkou, veľmi jednoduchým ovládaním a jedinečnými technológiami je teda vhodná pre mnohé oblasti liečenia a ošetrovania.

 

Biostimul biolampa BS 103
Biostimul biolampa BS 103 – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Polarizačná biolampa Biostimul najlepšie pôsobí pri ťažkostiach pohybového aparátu, kožných ochoreniach, gynekologických problémoch, popôrodných komplikáciách, stomatologických ťažkostiach, alebo na urýchlenie hojenia rán rôzneho charakteru. Polarizačné svetlo si bezpečne môžu aplikovať muži aj ženy, ktorých trápia zdravotné problémy v intímnej oblasti. Účinky biolampy Biostimul si chvália aj pacienti, ktorých trápia nehojace sa bercové vredy. Dobré výsledky dokazuje lampa aj pri liečbe tzv. Civilizačných chorôb ako sú cukrovka, alergie, poruchy spánku alebo poruchy imunity, nakoľko svetelná energia má schopnosť zmierňovať bolestivé prejavy, zlepšiť hojenie vážnejších rán, a rozbehnúť v tele nové obranné mechanizmy na celkovú podporu imunitného systému. Túto biolampu s osobitou metódou Fotonyx s obľubou používajú lekári vo svojich ordináciách a to najčastejšie v odboroch dermatológia, ortopédia, rehabilitácia a fyzioterapia, gynekológia, chirurgia, ORL, športová medicína, a tiež v pediatrii alebo vo veterinárstve.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Biolampa Biostimul BS 103 je špecifická svojou dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou. Zaručuje bezproblémovú a jednoduchú obsluhu, takže manipuláciu s ňou zvládne naozaj každý. Na výber sú k dispozícii dva režimy svietenia – kontinuálny a pulzný režim. Rovnako sa dá nastaviť aj intenzita žiarenia, čo je výborné pri niektorých typoch ochorení, kde si telo potrebuje postupne zvykať na prijímanie polarizovaného svetla. Prístroj ožaruje veľkú plochu, vďaka čomu dochádza naraz pri jednej aplikácii k rozsiahlejšej stimulácii. Užívateľov iste poteší aj fakt, že k biolampe sa poskytuje nadštandardne vysoká záručná doba až do 3 rokov. Čo sa týka cenovej relácie, túto lampu je možné zaradiť do priemernej a prijateľnej cenovej kategórie. K biolampe dostanete okrem samotného prístroja aj sieťový adaptér, prepojovací kábel, cestovnú tašku, užívateľskú príručku a brožúrku so zaujímavými informáciami o liečivej sile svetla.

 

Nevýhody:

– Niektoré produkty nie sú súčasťou balenia, ale v prípade potreby je nutné si ich dokúpiť. Medzi takéto doplnky patrí napríklad mobilný držiak, alebo účinný gél s bylinným komplexom BioGel.

 

 

8 – Biolampa Biogene II

 

Ďalší fototerapeutický prístroj z radu skvelých biolámp, ktoré boli vyvinuté slovenskou spoločnosťou Yalong Trade s.r.o. Hoci sa jedná o staršieho predchodcu biolámp Stimlight, lampa spĺňa všetky kritériá pre úspešnú a efektívnu terapiu svetlom pre domácu samoliečbu aj profesionálne použitie. Zahrňuje jedinečnú zrkadlovú technológiu, vďaka ktorej tkanivá absorbujú maximum svetelných vĺn. Špeciálne polarizované svetlo je vyžarované z tzv. Biogenetických diód, ktoré reprezentujú kvalitné LED diódy s vysokou životnosťou až 90 000 hodín. Slovenský patentovaný produkt zahrňuje 4 vlnové dĺžky hlavíc so zrkadlami a polarizáciou svetla – modrá, zelená, žltá a červená farba. Prístroj Biogene II patrí k najpredávanejším produktom predovšetkým vďaka svojej vynikajúcej cene a vysokému výkonu svetla s vysokým stupňom polarizácie. Táto biolampa svojou účinnosťou skracuje čas potrebný na ošetrenie, šetrí energiu a v neposlednom rade určite aj peniaze.

Biolampa Biogene II
Biolampa Biogene II – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Užívatelia túto biolampu najčastejšie aplikujú na problémy s pokožkou, kĺbmi a bolestivosťou svalov. Svetlo z prístroja Biogene sa odporúča používať pri snahe o dokonalejšiu regeneráciu poškodených tkanív, ako podpornú liečbu chorých alebo poškodených orgánov, na ožarovanie akupunktúrnych bodov, pri problémoch s podráždenou pokožkou alebo akné, prípadne pri pokusoch spomaliť nežiaduce starnutie pleti. Ožarované tkanivá majú tendenciu spustiť obnovujúce a liečivé procesy, ktoré zásobujú celý organizmus novou životnou energiou. Tak sa v tele uvádzajú do chodu potlačené mechanizmy, vďaka ktorým sa lieči nielen postihnuté miesto, ale v zákulisí celej liečby polarizované svetlo blahodarne ovplyvňuje celkovú fyzickú aj psychickú pohodu. Biolampa Biogene II tak pôsobí liečivo a omladzujúco zvonku i zvnútra.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Nespornú výhodu ponúka táto biolampa vo využití jedinečnej zrkadlovej technológie, ktorá umožňuje dokonalejšiu absorpciu svetla tkanivami. Prístroj zahrňuje 4 nacvakávacie hlavice s rôznymi vlnovými dĺžkami pre uskutočnenie kvalitnej a populárnej terapie farbami, čo rozširuje pôsobnosť liečby. Biolampa Biogene II bola navrhnutá pre profesionálne aj domáce použitie. Kvalitný zdroj svetla zabezpečí vysokú výdrž a neprehrieva sa, preto je vhodný aj pri zápalových ochoreniam. Veľkú výhodu užívatelia nachádzajú v úspore času ošetrenia pri veľmi nízkej finančnej investícii.

 

Nevýhody:

  • Biolampa je navrhnutá pre ručnú aplikáciu s napájaním pomocou adaptéra. Pokiaľ vám však nevadí takýto typ ošetrenia, nebude to pre vás nijakou prekážkou.

  • Každá výmenná hlavica obsahuje len jeden držiak.

 

9 – Biolampa Biogene III

 

Biolampa Biogene III tentokrát predstavuje stolovú verziu, ktorá umožňuje prispôsobiť si smerovanie ožarovania presne podľa želania. Môžete si tak užívať zázračnú liečivú moc polarizovaného svetla a v kľude sa oddávať bezpečnej terapii. Prístroj je vybavený jednoduchým ovládaním a disponuje vysokým výkonom, čo značne uľahčuje a urýchľuje celý proces ošetrenia. Svetlo vychádza z úzko-pásmových LED diód, ktoré zaručujú dostatočný prienik svetelnej energie priamo na postihnutú oblasť. Zariadenie ďalej disponuje modrým a červeným svetlom s vysokou mierou polarizácie, ktoré dosahujú vysokú účinnosť. Priemer hlavice dosahuje 20 cm, čo umožňuje rozsiahle pôsobenie aj na väčšie plochy. Vďaka polohovateľnému stolovému prevedeniu sa so zariadením dobre a ľahko manipuluje, pričom si môžete nastaviť smerovanie svetla podľa svojich predstáv tak, aby čo najlepšie dosahovalo na tkanivá.

Biolampa-Biogene-III
Biolampa-Biogene-III

 

 

Zdravotné účinky:

Neinvazívna svetelná energia vyžarovaná biolampu Biogene III sa najlepšie uplatňuje pri stabilizácii problémov s pokožkou. Navyše toto svetlo má tendenciu podporovať tvorbu kolagénu, čím prispieva k mladistvejšej a pružnejšej pleti. Okrem toho zvyšuje mikrocirkuláciu a pôsobí na bunkovej úrovni, kde aktivizuje a obnovuje regeneračné procesy. Tento druh svetla ožaruje tkanivá lokálne a jeho pravidelná denná aplikácia viditeľne lieči aj ťažko sa hojace a otvorené rany, či bércové vredy. Lampa je vhodná aj pre ošetrovanie domácich zvierat, u ktorých sa vyskytli poranenia. Prístroj zahrňuje dve rôzne farby, ktorých vzájomná spolupráca účinkuje na široké spektrum ťažkostí. Modré svetlo prejavuje dezinfekčné a upokojujúce účinky a preto je vhodné na hojenie rán, prípadne na úkony kozmetického alebo dermatologického charakteru. Červené svetlo preniká hlboko do vnútorných štruktúr buniek, kde podporuje tvorbu energie, a zároveň zlepšuje prekrvenie v ožarovanej oblasti.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Biolampa Biogene III je skvelá polohovateľná a ľahko prenosná zdravotnícka a kozmetická pomôcka. Vďaka stolovému stojanu si pacient môže v pokoji užívať terapiu svetlom v akejkoľvek polohe a podľa vlastných požiadaviek. Fototerapeutický prístroj Biogene III ponúka výnimočne jednoduché ovládanie zvládnuteľné pre každého. Biolampa je charakteristická vysokou účinnosťou špeciálneho polarizovaného svetla s vysokou mierou polarizácie. Umožňuje aj uznávanú terapiu farbami pomocou dvoch základných farieb – modrej a červenej. Zaisťuje kvalitnú fototerapiu prostredníctvom moderných LED diód s vysoko účinným pôsobením, ktoré minimalizuje čas potrebný na ošetrenie. Okrem úspory času a energie určite poteší aj fakt, že táto biolampa patrí do nižšej cenovej kategórie.

 

Nevýhody:

– Napriek tomu, že väčšina užívateľov prejavuje spokojnosť s týmto výrobkom, nevýhoda sa našla v menšej stabilite podstavca.

10 – Biolampa Solaris

 

Špičková a vysoko výkonná biolampa Solaris bola vyvinutá pre bezbolestnú a neinvazívnu terapiu svetlom na najvyššej profesionálnej úrovni v zdravotníckych zariadeniach aj v domácom prostredí. Tento prístroj od spoločnosti Medicolux Europe sa môže pýšiť certifikátom kvality a teda spĺňa všetky kritériá pre maximálne účinnú a prvotriednu liečbu polarizovaným svetlom. Jej využitie je skutočne všestranné a aplikačná doba nutná pre ošetrenie je vďaka jej skvelej výkonnosti a účinnosti priam výnimočne krátka. Bežná odporúčaná doba ožarovania sa pri tejto biolampe pohybuje okolo 4 – 5 minút, čo výrazne šetrí čas užívateľom. Prístroj je vybavený dostatočne veľkým displejom, na ktorom sa dajú nastaviť hlavné funkcie ako doba ošetrenia, časové intervaly, program, alebo pozastavenie procedúry v prípade potreby. Vďaka precízne naladeným vlnovým dĺžkam si pomocou jediného prístroja môžete liečiť takmer všetky zdravotné neduhy a postupne si obnoviť celé zdravie a imunitu. Funkcie tejto biolampy, prepracovaný dizajn a ovládanie, a všestrannosť využitia pri množstve zdravotných ťažkostí dokážu uspokojiť požiadavky aj tých najnáročnejších klientov.

Biolampa Solaris
Biolampa Solaris – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Táto biolampa sa vyznačuje skutočne veľkou univerzálnosťou. Široké uplatnenie nachádza pri liečbe rôznych kožných problémov ako sú ekzémy, popáleniny, akné, herpesy, lupienka, alebo na korekciu pigmentových škvŕn. Výborné výsledky dosahuje pri urýchlení hojenia rán rôzneho druhu a pooperačných či popôrodných jaziev, ktoré sú ešte intenzívnejšie, keď je terapia svetlom aplikovaná hneď od začiatku, ako sa vyskytnú poranenia. Zariadenie pôsobí dobre aj na zápalové ochorenia a bolestivé stavy pri problémoch s chrbticou, kĺbmi alebo šľachami. Pomocou tejto biolampy si tiež môžete ošetrovať kŕčové žily, syndróm diabetickej nohy, pomliaždeniny, bakteriálne choroby, mykózy, vredy, preležaniny, poúrazové stavy, športové zranenia alebo upraviť vysoký krvný tlak. Jej účinky sa využívajú aj pri riešení problémov v oblasti stomatolológie alebo gynekológie, pričom je vhodná aj na zmiernenie príznakov pri civilizačných chorobách ako napríklad cukrovka, poruchy spánku, alebo alergie.

Súčasťou balenia je špirálovitý kábel pre prepojenie žiariča a monitora, pevný stojan pre zaistenie komfortu počas aplikácie, a kvalitný kožený kufrík pre pohodlný prenos zariadenia.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Hlavnou výhodou je možnosť využitia tejto biolampy na veľký rad zdravotných ťažkostí, a tiež na korekciu chybičiek krásy. Biolampa Solaris ponúka jednoduchú a skvele prepracovanú obsluhu, preto sa hodí pre ľudí bez rozdielu veku, pričom nevyžaduje zložitú údržbu. Kvalitu zariadenia zvyšuje aj bezpečná termická a elektrická ochrana. Funguje všade tam, kde je prístup k napájaniu 230 V. Lampa priťahuje zákazníkov pekným dizajnom, ľahkým ovládaním, komfortnou aplikáciou, tichou prevádzkou, vysokou výkonnosťou a účinnosťou svetla, všestranným využitím a moderným príslušenstvom.

 

Nevýhody:

Niektorých zákazníkov môže odradiť vysoká cena produktu, ktorá však v sebe zahrňuje šetrný a pritom účinný výkon, špičkové vybavenie a nadštandardnú kvalitu na profesionálnom leveli ošetrenia.

 

11 – Zepter Bioptron Pro 1

 

Biolampa Bioptron Pro 1 je známy patentovaný výrobok od švajčiarskej spoločnosti Zepter. Na poli liečby polarizovaným svetlom má svoje zastúpenie pri profesionálnom použití v nemocniciach, liečebných a terapeutických zariadeniach, ale aj ako samoliečba alebo podporná liečba v domácom prostredí. Jedná sa o profesionálny produkt certifikovaný Európskou úniou, ktorý sa hojne uplatňuje pri ošetrovaní rán, v športovej medicíne, pri liečbe ochorení pohybového aparátu, kĺbov a svalov, na zlepšenie prekrvenia, metabolických procesov a imunity, ale aj na kozmetické či dermatologické účely.

 

Zepter Bioptron Pro 1
Zepter Bioptron Pro 1 – Hodnotenie

 

 

Manipuláciu s touto biolampou zvládnu bez problémov aj starší ľudia, ktorí si vďaka terapii svetlom môžu dopriať pokojnejšiu starobu bez častých bolestí kĺbov, hlavy, alebo chrbtice. Bezpečná, ľahko prenosná a vysoko komfortná biolampa ponúka všetky dôležité výhody pre aplikáciu profesionálnej svetelnej terapie polarizovaným svetlom bez škodlivého UV žiarenia. To všetko si môžete užívať pri veľmi nízkej spotrebe energie a nadštandardne vysokej záruke až do 5 rokov.

K prístroju je možné dodať aj podlahový alebo stolový stojan, farebné filtre pre nenahraditeľnú kolorterapiu, alebo Oxy sprej pre lepšiu hydratáciu a efektívnejšie výsledky ošetrenia. Priemer filtra dosahuje približne 11 cm, čo umožňuje ožiarenie menších aj väčších plôch na tele.

 

Zdravotné účinky:

Aké má zdravotné účinky ? Hlavne sa používa sa na zmiernenie bolesti a zníženie jej intenzity, posilňuje svaly ako aj zlepšuje rozsah pohybu tela a pomáha zlepšovať hojenie rán.

Používa sa na zmiernenie bolesti a zníženie jej intenzity, posilňuje svaly ako aj zlepšuje rozsah pohybu tela a pomáha zlepšovať hojenie rán. Starostlivosť s prístrojmi Bioptron má pozitívne účinky na kožné bunky. Je určený na domáce použitie a použitie v nemocniciach a liečebných centrách.

Zepter Bioptron Pro 1 sa ďalej používa na liečenie kožných chorôb , bolesti kĺbov, svalov , lieči vnútorný systém človeka, pretože svetlo preníká pod kožu , prechladnutie, nádcha, kašel , akné a ťažkosti s pleťou , dodáva vitalitu a zdravie , obnovuje biosystém človeka. Pri liečbe menších rezných rán/modrín ako aj pri uzdravovaní sa zo športových zranení. zmierniť rôzne bolesti kĺbov, svalov ( napr. bolesti chrbta, krku, ramien, reumatizmus). Posilnenie ľudského obranného systému a iné.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Táto biolampa spadá do vyššej cenovej roviny, avšak ten, kto si potrpí na uznávanú a overenú terapiu svetlom kvalitnej švajčiarskej značky, si rád priplatí. Je možné ju používať nielen na domáce použitie ale aj v nemocniciach a liečebných centrách.

Veľkou prednosťou tohto prístroja je možnosť nastavenia zariadenia a otočenia hlavice presne podľa prianí a nárokov užívateľa. Prístroj je vybavený polohovateľnou hlavicou a ergonomickým stojanom, ktorý je možné upevniť s kolieskami alebo bez nich. Nechýba ani digitálny časovač, ktorý vás odbremení od sledovania časových intervalov, a tiež jednoduché ovládanie a nastavenie vhodné pre každú vekovú kategóriu.

Nevýhody:

Možno niekomu sa môže zdať drahá , ale je to veľmi profesionálny produkt.  Chvália si ju profesionáli s ktorou pracujú. Pre domáce použitie skôr je treba siahnuť po lacnejšom variante.

 

12 – Biolampa Bion 7

 

Vysoko kvalitná a certifikovaná biolampa je obohatená až o 7 farebných akrylových filtrov, čo výrazným spôsobom rozširuje pole pôsobnosti tohto zariadenia na veľký rad zdravotných problémov. Samozrejmosťou je aj časovač a zvuková signalizácia pre pohodlnejšiu aplikáciu fototerapie.

 

Biolampa Bion 7
Biolampa Bion 7 – Hodnotenie

 

 

Zdravotné účinky:

Lampa obsahuje žltú, červenú, modrú, indigo, zelenú, oranžovú a fialovú farbu, pričom každá z farieb sa hodí na liečbu konkrétnych špecifických ťažkostí podľa kritérií kolorterapie. Vďaka týmto filtrom biolampa výborne pôsobí napríklad na kožné problémy a ochorenia, na rozmanité problémy s pohybovým ústrojenstvom u ľudí všetkých vekových kategórií, na doliečenie pooperačných jaziev a iných povrchových poranení, dokonca aj ťažko sa hojacich bércových vredov. Tento prístroj je taktiež výborný pri ženských gynekologických problémoch súviasiacich s bolestivou menštruáciou alebo s popôrodnými stavmi.

Ďalej ju môžete využiť pri stomatologických ťažkostiach a bolestiach, pri zápalových ochoreniach, ochoreniach dýchacích ciest, srdcovo-cievnych ochoreniach, urologických problémoch, ale aj pri bežne sa vyskytujúcich chorobách ako chrípka, nádcha alebo alergie, prípady depresívne stavy a poruchy nervového systému. Biolampa Bion 7 sa tak môže stať vynikajúcim nástrojom, ktorý pozdvihne nielen telesné ale aj duševné zdravie. Jej využitie je skutočne obšírne a to predovšetkým vďaka cenným a veľmi populárnym farebným filtrom. Jedinou menšou nevýhodou môže byť halogénový zdroj svetla, ktorý sa už dnes považuje za starší model, avšak tento faktor je vykompenzovaný funkciou ventilátorového chladenia.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Užívateľov biolampy Bion 7 určite poteší aj fakt, že lampa sa vyznačuje vysokým výkonom a rozsiahlou terapiou svetlom, a to všetko pri veľmi nízkej cene. Súčasťou balenia je okrem samotného prístroja so spomínanými 7 farebnými filtrami aj sieťový adaptér, návody na použitie a špeciálne tvrdená krabica s magnetickým uzáverom.

Nevýhody:

Už ju ponúka len pár obchodov. 

 

13 – Biolampa Active Bio+

 

Biolampa Active Bio+ je skvelým doplnkom pri snahe o zdravší životný štýl a optimalizáciu celkového zdravia. Je navrhnutá pre domáce použitie a hodí sa pre všetkých členov rodiny bez obmedzenia veku. Sľubuje zaujímavý dizajn s rúčkami pre ľahšie uchopenie a stabilitu, či displej s veľmi jednoduchým ovládaním, ktorý zvládne naozaj každý. Prístroj sa môže pochváliť vysokou mierou polarizácie nad 99% a vysokým výkonom. Hlavne kvôli halogénovému zdroju svetla so živostnosťou minimálne 3000 hodín obsahuje lampa aj zabudovaný ventilátor, ktorý zaistí pravidelné chladenie prístroja a tým zamedzí jeho prehrievanie.

 

Biolampa Active Bio+
Biolampa Active Bio+

 

 

Zdravotné účinky:

V základnom prevedení zahrňuje filter so žltou farbou, ktorý dosahuje výnimočne hlboký prienik svetla do vnútorných bunkových štruktúr, a preto je vzácnym pomocníkom pri liečbe ochorení vnútorných orgánov, a tiež pri liečbe ťažkostí v gynekologickej alebo urologickej oblasti. K tejto biolampe sú k dispozícii aj ďalšie farebné filtre pre dokonalú a plnohodnotnú terapiu farbami. Biolampa Active Bio sa stala neoceniteľnou pomôckou z hľadiska zdravotného aj kozmetického využitia. Bolo preukázané a overené užívateľmi, že jej pravidelná aplikácia viditeľne redukuje výskyt vrások, omladzuje pleť, a prospieva aj pri lepšej a účinnejšej liečbe kožných problémov ako sú ekzémy, herpesy, akné alebo dermatitída.

Hodí sa aj na liečbu športových zranení a úrazov rôzneho charakteru, na rýchlejšie hojenie rán a jaziev, na ošetrenie priveľmi namáhaných svalov, kĺbov a šliach, na zmiernenie rozličných bolestivých stavov, a na celkovú regeneráciu unaveného alebo chorého organizmu. Biostimulačné účinky dokážu podporiť a postupne obnoviť dôležité liečebné procesy v tele, pričom na liečenie konkrétnych ochorení si môžete zvoliť príslušný farebný filter.

V základnom balení nájdete biolampu so žltým filtrom, ktorý je možné doplniť o 6 ďalších filtrov podľa želania, adaptér, návody na použitie, a v prípade potreby môže byť prístroj dodaný aj s veľkým stojanom umožňujúcim pohodlnejšiu aplikáciu v akejkoľvek pozícii.

 

Stručná recenzia

 

Výhody:

Táto biolampa býva v ponuke za bezkonkurenčne nízku cenu. V neposlednom rade určite bude zákazníkov zaujímať aj fakt, že výrobca ponúka na celé zariadenie až 3 – ročnú záruku, čím len potvrdzuje presvedčenie o jej kvalitách a výkone.

Nevýhody:

Na internete sme žiaľ nenašli žiadne recenzie či hodnotenia na tento produkt.

 

14 – Zepter Bioptron Medolight

 

Zdravotnícky prístroj Medolight bol navrhnutý na prevenciu pred výskytom ochorení, ale aj na následnú domácu liečbu v prípade už vzniknutého ochorenia alebo bolestí. Svojim dizajnom sa jednoznačne líši od väčšiny biolámp, preto ho ihneď spoznáte. Účinky tohto prístroja sú klinicky testované a overené, pričom zariadenie využíva inovatívne metódy terapie svetlom. Umožňuje ožiarenie postihnutej oblasti z veľmi blízkej vzdialenosti tesne na pokožku. Vďaka tomu cez kožu preniká maximum svetelnej energie, ktorá rýchlo pôsobí nielen na ošetrované miesto, ale aj ďalej v bunkách a celom organizme. Osobitý vzhľad je doplnený nenáročnou obsluhou a tlačidlami pre zapnutie/vypnutie svietenia, voľbu režimu alebo nastavenie aplikačnej doby.

Zepter Bioptron Medolight
Zepter Bioptron Medolight

 

 

Zdravotné účinky:

Terapia Medolight využíva predovšetkým červené a infračervené svetlo, ktoré je známe hlbokým prienikom pod kožu a priaznivými zdravotnými účinkami pri podpore mikrocirkulácie, efektívnejšieho hojenia rán, aktivácii regeneračných procesov v tele, pri energizácii celého organizmu vrátane liečby orgánov, srdcovo-cievnych ochorení, alebo pri tíšení menších aj intenzívnych bolestí rôzneho druhu. Veľmi dobre pôsobí aj na bolestivé kĺby a svalstvo. Zároveň dokáže priaznivo ovplyvniť aj psychickú rovnováhu a odbúrať nadmerný strach a stres. Dodáva potrebnú energiu, vitalitu a dobrú náladu. Terapiu Medolight je možné využívať aj ako preventívne opatrenie, ktoré pomáha povzbudiť celkový zdravotný stav, imunitu a fyzickú kondíciu, čím sa vyhnete častému výskytu bolestí a sezónnych chorôb.

Výhody:

Po technickej stránke poskytuje veľkú výhody v tom, že vyžaruje liečivé svetlo z kvalitných LED diód so životnosťou až 90 000 hodín. Nenapodobiteľný dizajn, vysoká účinnosť svetla, dve vlnové dĺžky a jednoduché ovládanie potešia milovníkov originálnej a dostupnej terapie svetlom. To všetko môžete získať pri pomerne nízkej a prijateľnej cene. Navyše je to veľmi kvalitný produkt od švajčiarského výrobcu. 

Nevýhody:

 Ponúka ho len veľmi málo obchodov. 

15 – Zepter Bioptron 2

 

Biolampa Zepter Bioptron 2 je určená pre profesionálne použitie najmä v zdravotníckych zariadeniach, terapeutických centrách, lekárskych ordináciách a nemocniciach. Veľký filter s priemerom približne 15 cm dovoľuje ošetrovať veľké plochy, čím je možné postupne liečiť celé telo pacienta. Certifikovaná biolampa od známej švajčiarskej spoločnosti Zepter zosobňuje vysoko komfortné zariadenie, ktoré sa dá ľahko ovládať a nastavovať presne podľa požiadaviek konkrétneho jedinca. Dva druhy stojanov ďalej umožňujú dokonalú manipuláciu a polohovanie tak, aby došlo k čo najefektívnejšiemu prieniku polarizovaného svetla priamo na postihnuté miesto.

 Zepter Bioptron 2
Zepter Bioptron 2

 

 

Spoločnosť Zepter poskytuje exkluzívnu záručnú dobu až do výšky 5 rokov, čím potvrdzuje svoje presvedčenie o kvalitách a účinnosti tohto zariadenia. Biolampu Bioptron 2 je možné používať aj v domácom prostredí, avšak jej cena ju predurčuje skôr pre odborné lekárske použite v zdravotníckom prostredí. Aplikačnú dobu svietenia možno nastaviť a prispôsobiť časovým nárokov aj v niekoľkominútových intervaloch.

 

Zdravotné účinky:

Čo sa týka účinkov na zdravie, profesionálnu biolampu Bioptron 2 zvyknú zdravotníci uplatňovať pri širokom spektre zdravotných ťažkostí. Používa sa na hojenie jaziev a rán, pre rýchlejšie zotavenie sa po operáciách, alebo pre celkové posilnenie imunity a rozbehnutie uzdravujúcich procesov v organizme. Veľký priemer filtra dovoľuje ošetriť aj väčšie poranenia a jazvy. Pôsobí výborne aj pri zmierňovaní bolestivých stavov súvisiacich s ochoreniami pohybového aparátu, pri gynekologických a stomatologických problémoch, migrénach, alebo športových zraneniach a úrazoch. Svoje uplatnenie však rozhodne nachádza aj v oblasti kozmetológie a dermatológie pri liečbe rôznorodých kožných prejavov alebo pri snahách o omladenie a zdokonalenie vzhľadu a stavu pleti.

Prístroj zahrňuje zaklápací bezpečnostný systém pre zaistenie bezchybnej bezpečnosti. Je možné ho dodať s dvomi typmi stojanov pre maximálne prispôsobenie sa požadovanej polohe, a tiež s jedinečným sterilným Oxy sprejom, ktorý ponúka nespočetné výhody pre zefektívnenie celej liečby. Samozrejmosťou je návod na použitie v slovenskom jazyku, ktorý vás bude sprevádzať krok za krokom pri všetkých možnostiach aplikácie.

Výhody:

Určite kvalita. Kedže je to drahý produkt je určený len pre profesionálov. 

Nevýhody:

Ponúka ho len veľmi málo obchodov. 

 

16 – Biostimul biolampa B 550

 

Biolampa B 550 predstavuje ďalší vysoko funkčný fototerapeutický prístroj modernej rady od Biostimul, ktorý taktiež využíva inovačné a pokrokové riešenie Fotonyx. Táto biolampa vyžaruje vlnovú dĺžku okolo 637 nm zodpovedajúcu červenému spektru žiarenia, ktoré má jedno z najširších uplatnení na poli terapie farbami. Ekologický šetrný systém zahrňujúci metódu Fotonyx v sebe kombinuje tie najlepšie vlastnosti vyvinuté podľa moderných výskumov v oblasti fotonickej medicíny s progresívnymi technológiami a s využitím efektívnejšieho q-monochromatického svetla. Výsledky klinických testov dokazujú, že má na organizmus analgetické, protizápalové a biostimulačné účinky. Zdrojom svetla sa stávajú vysoko kvalitné LED diódy s veľkou intenzitou svietenia a vysokou životnosťou.

Biostimul biolampa B 550
Biostimul biolampa B 550

 

 

Zdravotné účinky:

Tento unikátny produkt z českej dielne prešiel mnohými testami a vývojom, na konci ktorého stoja jedinečné metódy a revolučné riešenia vo fototerapii. Biolampa Biostimul B 550 dokáže osvietiť skutočne veľké plochy na tele a najčastejšie sa používa pri ťažkostiach pohybového aparátu, kožných, gynekologických, stomatologických problémoch, a tiež na pomoc pri liečbe civilizačných chorôb ako napríklad cukrovka, alergie, poruchy spánku a podobne. Analgetický účinok svetelnej energie je známy tým, že sa prejavuje veľmi rýchlo a už po jednej aplikácii dokáže zmierniť bolestivé prejavy kĺbov, chrbtice, svalov alebo hlavy. Terapiu si môžu za určitých okolností dopriať aj tehotné ženy alebo čerstvé mamičky na zmiernenie nepríjemných príznakov v období tehotenstva a bezprostredne po pôrode. Biolampa stimuluje opravné procesy v celom tele, čím výrazne zlepšuje imunitu a obnovuje obranné mechanizmy. S touto biolampou si prídu na svoje nielen členovia celej rodiny, ale tiež sa nemusíte obávať aplikácie na domáce zvieratá alebo dokonca na izbové rastliny.

Dôležitou informáciou je aj fakt, že táto biolampa sa vďaka precíznemu systému chladenia neprehrieva a preto je vhodná aj pre liečbu zápalových ochorení. Absolútne bezpečné a moderné zariadenie ponúka niekoľko variánt stojanov pre maximálne prispôsobenie sa požadovaným polohám, veľmi jednoduché ovládanie, 3 časové a terapeutické programy, a polarizované svetlo s vysokým stupňom polarizácie nad 98%. Súčasťou balenia je aj sieťový adaptér, prepojovací kábel a aplikačný stojan.

Výhody:

Určite je to cena produktu. 

Nevýhody:

Nenašli sme žiadnu recenziu či hodnotenie. 

 

17 – Biostimul BS 303 Lienka

 

Originálny akumulátorový prístroj s krásnym dizajnom z obľúbenej série od Biostimul bol vyrobený v Českej republike. Dosahuje vyššiu účinnosť ako jeho predchodcovia a priťahuje pohľady nádherným a veselým prevedením, ktoré sa výborne hodí aj do detských rúk. Vďaka zabudovanému akumulátoru nie je potrebné pripojenie k elektrickej sieti, preto sa s touto biolampou môžu skutočne liečiť všetci od najmenších pacientov až po seniorov a to prakticky kdekoľvek. Je skvelým spoločníkom aj na cesty a umožňuje aplikáciu aj pomocou šikovného mobilného držiaka. Toto zariadenie sa môže ďalej pochváliť antibakteriálnym sklom a tzv. Studeným svetlom s vysokým stupňom polarizácie až 99%.

 Biostimul BS 303 Lienka
Biostimul BS 303 Lienka

 

 

Zdravotné účinky:

Tak ako pri iných biolampách Biostimul, aj tento prístroj funguje skvele pri mnohých ochoreniach. Poskytuje účinnejšiu a rýchlejšiu úľavu od rôznych typov bolestí, ako napríklad bolestí zubov, hlavy, uší, chrbtice, kĺbov a pohybového aparátu. Tiež upravuje kolísavý krvný tlak, zmierňuje symptómy pri cukrovke či reume, pomáha pri ošetrení poranení, zlomenín, pooperačných jaziev, a výborne pôsobí na metabolické procesy v tele. Zároveň sa veľmi často používa pri nežiaducich prejavoch na koži, od bežne sa vyskytujúceho akné, odrenín, modrín, celulitídy, alebo ekzémov, až po závažnejšie problémy ako lupienka, popáleniny, či kožné zápaly. Vďaka tomu, že sa neprehrieva, je vhodný aj na liečbu zápalových ochorení. Biolampu Biostimul BS 303 Lienka hojne využívajú muži aj ženy rôznych vekových kategórií aj pri gynekologických alebo urologických ťažkostiach. Nielen dospelých ale aj deti môže taktiež uchrániť pred častými chorobami ako nádcha alebo prechladnutie.

V balení nájdete aj sieťový adaptér, prepojovací kábel, nápomocné návody a príručky, cestovnú tašku, mobilný držiak a BioFluid. Je možné dokúpiť aplikačný stojan a autonapájač.

 

Výhody:

K biolampe výrobca poskytuje vysokú 3 ročnú záruku. Všetky prednosti zariadenia sa odrážajú aj na cene, ktorá však zahrňuje všetky kvality a vychytávky od nadčasovej a veľmi populárnej značky Biostimul. Pekný dizajn určený pre deti. 

Nevýhody:

Lienka babulienka má len pridané nálepky aby sa deťom páčila. 

 

18 – Biolampa MultiJett – Jett

 

Polarizačná biolampa pochádzajúca z Nemecka predstavuje výborné riešenie pre ľudí, ktorí si chcú dopriať zázračnú terapiu svetlom za veľmi dostupnú cenu. Za skvelú a nízku cenu môžete okrem samotného zariadenia získať aj bohaté doplnkové príslušenstvo ako napríklad farebné monochromatické filtre pre umocnenie účinkov pomocou terapie farbami, stolový stojan, časovač, adaptér, vymedzovač vzdialenosti osvitu alebo praktický kufrík pre ľahšie prenášanie. Samozrejme nechýba ani podrobný návod na použitie v slovenskom jazyku. Halogénový zdroj svetla poskytuje životnosť približne 9000 hodín.

Biolampa MultiJett – Jett
Biolampa MultiJett – Jett

 

 

Zdravotné účinky:

Pôsobenie polarizovaného svetla so stupňom polarizácie nad 95% je možné uplatniť na rad zdravotných ťažkostí. Táto biolampa umožňuje všetky využitia tak ako väčšina biolámp, a to na liečbu poškodených tkanív, oslabenej imunity, reumatických ťažkostí, či na utlmenie bolestivých stavov. Urýchľuje hojenie rán po úrazoch, jaziev po operačných zákrokoch a množstvo iných povrchových zranení. Tiež sa plnohodnotne využíva pri stomatologických, gynekologických, urologických alebo tráviacich ťažkostiach. Okrem zdravotníckeho využitia nachádza svoje uplatnenie aj na poli procedúr spojených s kozmetickými úpravami alebo ošetrením dermatologických problémov. Pôsobí pozitívne aj na duševné problémy, nadmerný stres alebo únavu. Liečebné svetlo z biolampy môžete bez obáv aplikovať aj pri malých deťoch. Úžasná možnosť kolorterapie zvyšuje efektívnosť účinkov svetelnej energie z tohto prístroja.

Výhody:

Nízka cena.

Nevýhody:

Ponúka ho len veľmi málo obchodov.  

 

19 – Jett SD-956-G Len na pleť

 

Certifikovaný prístroj od nemeckého výrobu Jett sa špecializuje výlučne na ošetrenie problémov s pokožkou a na celkové zlepšenie stavu pleti. Účinky liečivého svetla sa mnohokrát využívajú pre rýchlejšie a efektívne ošetrenie povrchových rán, jazvičiek na tvári , herpesov, psoriázy alebo popálenín. Z kozmetického hľadiska má biolampa schopnosť zvyšovať elasticitu pleti, vyhladiť vrásky a redukovať nežiaduce pleťové škvrny. Tento prístroj vyžarujúci zelené svetlo výborne pôsobí pri liečbe akné, dermatitídy, a obzvlášť pomáha pri odstraňovaní epidermálnych pigmentových škvŕn. Priaznivo ovplyvňuje aj prekrvenie v postihnutých oblastiach, a používa sa nielen na liečbu vypuknutých symptómov ale aj ako účinná prevencia do budúcna.

Jett SD-956-G
Jett SD-956-G – biolampa len na pleť

 

 

Zdravotné účinky:

Výrobcovia vyvinuli toto zariadenia tak, aby bolo použiteľné na dennej báze pri bežnej starostlivosti o pleť v časových intervaloch približne od 10 – 30 minút. Ožarovanie biolampou býva bezbolestné a bez vzniku nežiaducich vedľajších účinkov a škodlivých vplyvov. Každodenná aplikácia pomáha upraviť stav pleti, omladzuje vzhľad, čistí pokožku, a prispieva k regenerácii kože.

Po technickej stránke je biolampa vybavená užitočnými funkciami ako kontrola teploty, zvuková signalizácia alebo funkcia automatického vypnutia po 10 minútach nečinnosti. Jej nízka váha ju predurčuje za skvelého pomocníka aj na cestách. Nakoľko sa jedná o špecializovanú biolampu so zameraním len na kožné a dermatologické problémy, jej cena je naozaj nízka a akceptovateľná pre každého, kto sa chce bezbolestne a účinne zbaviť nepríjemných problémov s pokožkou.

Výhody:

Nízka cena.

Nevýhody:

Pozor , táto biolampa je určená len na pleť .

20 – Biolampa červené svetlo – SD956R len na kožné ochorenia

 

Biolampa od nemeckého výrobcu Jett bola navrhnutá pre kozmetické účely. Certifikovaný lekársky prístroj sľubuje jednoduché obsluhu a hodí sa pre každodennú starostlivosť o pleť a riešenie problémov s pokožkou. Táto biolampa vyžaruje svetelné vlny s vlnovou dĺžkou vytvárajúcou červené svetlo. Je vhodná pre domáce použitie, avšak svoje miesto si nájde aj v kozmetických salónoch alebo v kozmetológii a dermatológii. Užívatelia si chvália fakt, že želané výsledky sa dostavujú už po pár použitiach. Zariadenie sa napája pomocou adaptéra a zahrňuje funkcie automatického vypnutia alebo zvukovej signalizácie pre informovanie o konci terapie.

Biolampa červené svetlo - SD956R
Biolampa červené svetlo – SD956R len na kožné ochorenia

 

 

Zdravotné účinky:

Červené svetlo je známe veľmi hlbokým prienokom do pokožky, kde dokáže podporiť prekrvenie a naštartovať prirodzené regeneračné procesy. Tento liečebný prístroj pomáha docieliť omladenie vzhľadu, elimináciu vrások a iných príznakov starnutia, a tiež napomáha pri vyrovnaní farebného tónu pleti. Červené svetlo dokáže vyhladiť pleť, očistiť ju od toxínov, a pomáha v boji proti výskytu ďalších vrások. Zároveň minimalizuje jazvičky na tvári a pigmentové či starecké škvrny na koži. Taktiež dobre pôsobí pri liečbe rôznych nepríjemných kožných ochorení ako psoriáza, herpesové ochorenia, popáleniny, ekzémy, dermatitída alebo akné. Koriguje tvorbu melanínu a upravuje nevyrovnaný tón pleti. Túto biolampu môžete aplikovať aj pri menších povrchových poraneniach a jazvách.

Keďže sa jedná o biolampu, ktorá sa špecializuje len na kožné problémy a kozmetické úpravy, jej cena je stanovená tak, aby bola dostupná pre každého zákazníka. Vďaka zázračným a rýchlym účinkom červeného svetla získate absolútne bezpečným spôsobom dokonalý mladistvý vzhľad, pružnú a vyhladenú pleť, a celkovo zdravšiu pokožku aj z pohodlia domova. Je k dispozícii za výbornú cenu a na dosiahnutie vytúžených výsledkov sa odporúča pravidelné ožarovanie v rozpätí 10 – 30 minút denne.

Výhody:

Nízka cena.

Nevýhody:

Pozor , táto biolampa je určená len na kožné ochorenia. 

 

Hlavná stránka a Recenzie

Biolampa

Recenzie 

 

Dalšie info na , Ako vybrať biolampu.