Biostimul

Čo je to Biostimul?

Pojem Biostimul neodmysliteľne patrí do sveta kvalitných a uznávaných certifikovaných lekárskych prístrojov v oblasti terapie svetlom. Prináša najmodernejšie technológie, ktoré vo fototerapii nemajú konkurenciu a preto sa biolampy tejto značky stali jednými z najpredávanejších a najpopulárnejších u veľkého množstva ľudí a získavajú si dominantné postavenie aj v zdravotníckom prostredí. Spoločnosť Biotherapy predstavuje české patentované prístroje, ktoré sa odlišujú od ostatných biolámp predovšetkým využitím revolučnej metódy FOTONYX.

Biostimul
Biostimul – Typy biolámp

 

Táto metóda v sebe kombinuje tie najlepšie vlastnosti liečby špeciálnym svetlom, ktoré boli vyvinuté na základe moderných výskumov v oblasti fotonickej medicíny. Zahrňuje inovačné technológie s využitím efektívnejšieho q-monochromatického svetla, ktoré preniká hlboko pod povrch kože. Tým pôsobí ako tzv. Biostimulačný laser a je schopná aktivovať bunky reagujúce na svetlo, čím v nich naštartuje regeneračné a obnovujúce procesy pre efektívny spôsob liečby, ktorý je pre telo úplne prirodzený. Absolútne bezpečná, bezbolestná a neinvazívna terapia svetlom vás môže postupne odbremeniť od častých návštev lekárov a nadmerného užívania liekov.

 

Ocenenia

 

Systém osobných prístrojov Biostimul sa môže pochváliť niekoľkými oceneniami, ktoré získal vďaka progresívnemu prístupu a prínosu v oblasti fotonickej medicíny. Terapia svetlom u tejto značky bola riadne certifikovaná a schválená pre používanie v domácnostiach aj zdravotníckych zariadeniach. Tomuto inovatívnemu systému zaslúžene prináleží právo označovať svoje produkty logom „Česká kvalita“.

 

Typy – Modely

 

Rad fototeapeutických zariadení modernej generácie obsahuje v ponuke tieto biolampy:

 

  • Biolampa Biostimul BS 103
  • Biolampa Biostimul BS 303
  • Biolampa BS 103 Color Therapy Pack
  • Biolampa BS 303 Color Therapy Pack
  • Biolampa BS 302
  • Biolampa B 550
  • Biostimul BS 501
  • Biostimul BS 303 Lienka

 

Pre lepší prehľad o vlastnostiach a prípadných rozdielnostiach medzi biolampami prinášame v tomto článku stručný súhrn údajov o každom z uvedených prístrojov.

 

Biolampa Biostimul BS 103

 

Táto biolampa patrí vo všeobecnosti medzi najpredávanejšie fototerapeutické zariadenia. Vyžaruje polarizované svetlo s vlnovou dĺžkou červeného svetelného spektra, ktoré je známe výnimočne hlbokým prienikom do tkaniva až do 6 cm. Je preto vhodné nielen na liečbu povrchových kožných ochorení, poranení alebo jaziev, ale aj na úspešnú projekciu orgánov. Svietením na postihnuté oblasti v mieste poškodených alebo oslabených orgánov dochádza k podpore regenerácie a normalizácii zdravých funkcií. Ďalej je červené svetlo výborným nástrojom pre celkové dodanie energie a vitality pre telo aj dušu. Vysoko účinné svetlo vychádzajúce z Biolampy BS 103 dosahuje veľkú mieru polarizácie až 99%, čo si len ťažko nachádza konkurenciu medzi biolampami od iných výrobcov.

 
Biostimul biolampa BS 103
Biostimul biolampa BS 103 – Hodnotenie

 

Osobný systém terapie svetlom sa môže pochváliť kvalitnými LED diódami s extrémne dlhou životnosťou, a možnosťou výberu z dvoch režimov svietenia – kontinuálny alebo pulzný režim. Pomocou časovača sa dá nastaviť požadovaná dĺžka aplikácie, pričom prístroj vás bude informovať v 5-minútových intervaloch prostredníctvom zvukovej signalizácie. Vďaka tomu sa môžete v pokoji oddávať liečivej terapii bez neustáleho kontrolovania času. Nízka hmotnosť, šikovný mobilný držiak, cestovná taška na mieru a možnosť dokúpenia autonapájača predstavujú užitočnú pomoc aj počas cestovania. Výhodou je aj cenová dostupnosť tejto lampy a vhodnosť používania v kruhu celej rodiny.

 

Biolampa Biostimul BS 303

 

Táto biolampa reprezentuje novšie a modernejšie produkty z obľúbenej rady. Používajú ju nielen pacienti v rámci domácej samoliečby alebo podpornej liečby, ale stretneme sa s ňou aj v zdravotníckych zariadeniach alebo regeneračných centrách. Úspešne pomáha prekonať rôzne ochorenia, bolestivé stavy, zotaviť sa po operáciách alebo náročných pobytoch v nemocniciach, či zlepšiť celkový zdravotný stav, kondíciu a imunitu. Prístroj vyžaruje jedinečné q-monochromatické červené svetlo, pre ktoré je charakteristické všestranné využitie na množstvo zdravotných ťažkostí.

 

Biostimul BS 303
Biostimul BS 303

 

Vďaka akumulátoru je možné používať toto zariadenie aj bez pripojenia do elektrickej siete, vďaka čomu sa hodí aj pre ošetrenie počas pobytu vonku alebo na cestách mimo domova. Praktický mobilný držiak s popruhom umožní tiež komfortné využitie svetelnej terapie bez nutnosti stále držať prístroj len v rukách. Môžete si teda svietiť na rôzne miesta na tele a pritom sa bez obmedzenia venovať svojim bežným činnostiam. Nenáročnú obsluhu ďalej zabezpečí aj prepracovaný dizajn so zabudovaným mikropočítačom, časovačom a zvukovou signalizáciou, ktorý uľahčí celú procedúru všetkým užívateľom bez rozdielu veku.

Biolampy modernej rady používajú zdroj svetla v podobe LED diód, ktoré zaručia extra dlhú životnosť a kvalitné žiarenie. Výhodou LED diód je aj fakt, že biolampa sa neprehrieva a hodí sa aj pre ošetrenie zápalových ochorení. Na výber máte z dvoch terapeutických režimov podľa toho, aký účinok od svetla očakávate alebo potrebujete. Polarizované svetlo s vysokým stupňom polarizácie až 99% pôsobí veľmi intenzívne a efektívne. Táto liečebná pomôcka teda ponúka množstvo výhod a kvalitné ošetrenie vysoko účinným špeciálnym svetlom, o čom svedčia aj tisíce spokojných zákazníkov nielen na Slovensku. K biolampe prislúchajú aj viaceré doplnky, ktoré sú v ponuke a tiež vysoká 3 ročná záruka.

 

Biolampa BS 103 Color Therapy Pack a Biolampa BS 303 Color Therapy Pack

 

Unikátna sada pod názvom Color Therapy Pack predstavuje trio samostatných prístrojov, pričom každý z nich vysiela svetelné žiarenie s inou vlnovou dĺžkou. Patrí sem červené spektrum o vlnovej dĺžke 626 nm, modré spektrum o vlnovej dĺžke 472 nm, a zelené spektrum o vlnovej dĺžke 526 nm. Každé spektrum má na organizmus iný účinok a zároveň aj rozličnú hĺbku prieniku do tkaniva, preto si s touto terapiou môžete pomáhať pri väčšom množstve ťažkostí a zdravotných, či kozmetických problémov. Červené svetlo s najhlbším prienikom až do 6 cm energizuje ožarované tkanivá, je vhodné pre stimulovanie aktivity v bunkách, podporuje látkovú výmenu a správne prekrvenie. Modré svetlo pôsobí chladivo, preto sa hodí na ošetrenie zápalových procesov, alebo popálenín. Pôsobí upokojujúco a navracia telu prirodzenú rovnováhu. Zelená farba pôsobí blahodarne na nervovú sústavu a preto sa často používa ako nástroj pri riešení duševných problémov, depresií alebo sezónnych afektívnych porúch.

Tieto zariadenia ponúkajú možnosť zvoliť si príslušný pulzný režim s frekvenciou kmitania 2,5 Hz alebo 10 Hz. Tieto prístoje vysielajú špeciálne svetlo s mimoriadne vysokou mierou polarizácie až 99%. Spoločnosť Biotherapy, ktorá je tvorcom revolučných systémov , stavila pri výrobe fototerapeutických produktov na kvalitné LED diódy s vysoko intenzitou svietenia a extrémne dlhou výdržou.

Po technickej stránke sa modely BS 103 a BS 303 od seba veľmi neodlišujú, jediný výrazný rozdiel medzi nimi spočíva v účinnosti ošetrenia. Prístoje nachádzajúce sa v balení BS 303 Color Therapy sa totiž vyznačujú až 20x väčším terapeutickým účinkom na organizmus. Ošetrenie s týmito biolampami sa preto najlepšie uplatňuje pri závažných alebo akútnych zdravotných problémoch, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť, profesionálnejší prístup a predovšetkým rýchly nástup účinku. Tento významný faktor sa odzrkadľuje aj na rozdielnej cene týchto dvoch balení.

 

Biolampa BS 302

 

Do rodinky modelov sa zaraďuje aj biolampa BS 302, ktorá rovnako ako ostatné prístroje tejto značky využíva originálnu metódu Fotonyx, aká vo svete terapie svetlom nemá konkurenciu. Tiež vyžaruje špeciálne q-monochromatické svetlo, ktorého účinnosť pri liečbe rôznych ochorení je veľmi vysoká. Svetelné lúče vychádzajúce prostredníctvom filtra predstavujú vlnovú dĺžku 626 nm, a teda sa jedná o červené spektrum s hĺbkou prieniku minimálne 4,5cm. Malú odlišnosť je možné nájsť v stupni polarizácie svetla, ktorá dosahuje približne 96%. To je však dostatočne vysoké číslo na to, aby aj táto biolampa poskytovala všetky výhody kvalitného ošetrenia pomocou svetla.

Zariadenie ponúka vysoko komfortnú aplikáciu liečivého terapeutického svetla prostredníctvom jednoduchej obsluhy a manipulácie, s ktorou si poradí každý. Zabudovaný časovač pravidelne upozorňuje pomocou zvukovej signalizácie na plynutie času v 5-minútových intervaloch. Vstavané akumulátory, neobyčajne ľahká hmotnosť a praktický mobilný držiak umožňujú veľmi pohodlné používanie počas bežných každodenných aktivít aj na cestách.

Pozor. Tento model sa už nepredáva , ale nahradil ho model Biolampa BS 303

 

Biolampa B 550

 

Ide o veľkoplošné fototerapeutické zariadenie, ktoré je vhodné najmä na terapiu alebo liečbu v nemocniciach, zdravotníckych a regeneračných zariadeniach, ale taktiež aj v domácom prostredí. Pristoj  s pohyblivým stojanom je nápomocná pri potrebe ošetrenia veľkých plôch na tele, a pri nedostatočnej mobilite pacienta. Ekologicky šetrný systém ožaruje tkanivá svetlom červenej farby pomocou vysoko svietivých LED diód. Kvalitné diódy v spojení s precíznym systémom chladenia sľubujú účinné ožarovanie, pri ktorom sa biolampa neprehrieva. Vďaka tomu dokáže byť v prevádzke takmer neustále a je vhodná aj pre liečbu zápalových ochorení.

Biostimul biolampa B 550
Biostimul biolampa B 550

 

Absolútne bezpečné a moderné zariadenie ponúka niekoľko variánt stojanov pre maximálne prispôsobenie sa požadovaným polohám, veľmi jednoduché ovládanie, 3 časové a terapeutické programy, a polarizované svetlo s vysokým stupňom polarizácie nad 98%. Zvoliť si môžete mobilný polohovateľný stojan na kolieskach, či prenosný polohovateľný lôžkový stojan. Pri všetkých prednostiach model B550 a možnosti veľkoplošnej aplikácie určite poteší aj informácia, že zariadenie je cenovo dostupné pre každého záujemcu o plne certifikovanú terapiu svetlom, ktorá sa dokáže prispôsobiť aj náročnejším požiadavkám.

 

Biostimul BS 501

Tento model je navrhnutý špeciálne pre profesionálov. Je prvý zdravotnícky prístroj využívajúci modernú metódu progresívnej fototerapie Fotonyx založenú na plošnom alebo 3D pôsobení q-monochromatického svetla s certifikovanou mierou polarizácie 96% (certifikované Českým metrologickým inštitútom.

 

Biostimul BS 501
Biostimul BS 501

 

Hlavné prednosti terapie Biostimulom BS 501:

Kombinácia aplikácie červeného a modrého polarizovaného svetla pri určitých zdravotných ťažkostiach umožní rýchlejší nástup výsledkov terapie,

Jednoduchá neinvazívna / bezkontaktná 3D aplikácia vďaka možnosti sklopenia bočných dielov fotonického displeja (vhodné napr. na ošetrenie kĺbov dolných aj horných končatín),

Bezpečné používanie bez vedľajších účinkov a rizika predávkovania,

Ľahké ovládanie s intuitívnou voľbou aplikačných programov, ktoré možno vybrať v závislosti od druhu ťažkostí z 20 prednastavených aplikačných programov – 12 základných (od kontinuálneho po niektorý z pulzných režimov) a 8 kombinovaných programov, ktoré plne pokrývajú celé spektrum odporúčaných indikácií,

Zmenou uhla polôh troch samostatných prepojených plôch fotonického displeja možno získať až 25 rôznych nastavení fotonického displeja,

Všetky ovládacie a indikačné prvky sú sústredené na jednom ovládacom paneli na zadnej strane fotonického displeja s dostatočne veľkým a zrozumiteľným displejom alebo do praktického diaľkového ovládača,

Prakticky nepretržitá a tichá prevádzka prístroja bez potreby technických prestávok (vďaka výkonnému systému aktívneho chladenia).

 

Biostimul BS 303 Lienka

 

Originálny akumulátorový prístroj s krásnym dizajnom z obľúbenej série od Biostimul bol vyrobený v Českej republike. Dosahuje vyššiu účinnosť ako jeho predchodcovia a priťahuje pohľady nádherným a veselým prevedením, ktoré sa výborne hodí aj do detských rúk. Vďaka zabudovanému akumulátoru nie je potrebné pripojenie k elektrickej sieti, preto sa s touto biolampou môžu skutočne liečiť všetci od najmenších pacientov až po seniorov a to prakticky kdekoľvek. Je skvelým spoločníkom aj na cesty a umožňuje aplikáciu aj pomocou šikovného mobilného držiaka. Toto zariadenie sa môže ďalej pochváliť antibakteriálnym sklom a tzv. Studeným svetlom s vysokým stupňom polarizácie až 99%.

 Biostimul BS 303 Lienka
Biostimul BS 303 Lienka

 

Tak ako pri iných biolampách Biostimul, aj tento prístroj funguje skvele pri mnohých ochoreniach. Poskytuje účinnejšiu a rýchlejšiu úľavu od rôznych typov bolestí, ako napríklad bolestí zubov, hlavy, uší, chrbtice, kĺbov a pohybového aparátu. Tiež upravuje kolísavý krvný tlak, zmierňuje symptómy pri cukrovke či reume, pomáha pri ošetrení poranení, zlomenín, pooperačných jaziev, a výborne pôsobí na metabolické procesy v tele. Zároveň sa veľmi často používa pri nežiaducich prejavoch na koži, od bežne sa vyskytujúceho akné, odrenín, modrín, celulitídy, alebo ekzémov, až po závažnejšie problémy ako lupienka, popáleniny, či kožné zápaly. Vďaka tomu, že sa neprehrieva, je vhodný aj na liečbu zápalových ochorení. Biolampu Biostimul BS 303 Lienka hojne využívajú muži aj ženy rôznych vekových kategórií aj pri gynekologických alebo urologických ťažkostiach. Nielen dospelých ale aj deti môže taktiež uchrániť pred častými chorobami ako nádcha alebo prechladnutie.

V balení nájdete aj sieťový adaptér, prepojovací kábel, nápomocné návody a príručky, cestovnú tašku, mobilný držiak a BioFluid. Je možné dokúpiť aplikačný stojan a autonapájač.

K biolampe výrobca poskytuje vysokú 3 ročnú záruku. Všetky prednosti zariadenia sa odrážajú aj na cene, ktorá však zahrňuje všetky kvality a vychytávky od nadčasovej a veľmi populárnej značky Biostimul. Pekný dizajn určený pre deti. Lienka babulienka sa líči len tým , že má pridané nálepky aby sa deťom páčila. 

 

 

Časté dotazy pred zakúpením

 

Je samozrejme logické a pochopiteľné, že väčšina zákazníkov si pred zakúpením biolampy potrebuje dobre zvážiť viaceré faktory, prípadne si ujasniť, ktorá biolampa je pre neho tá pravá. V tomto prípade odporúčame odpovedať si na pár zásadných otázok a to najmä ohľadne finančného obnosu, ktorý ste ochotný zaplatiť za liečivú terapiu svetlom, či tiež ohľadne prostredia, kde budete najčastejšie využívať túto metódu ošetrenia. Keď už máte jasno v tom, že si chcete zakúpiť prístroj z inovatívnej a modernej rady Biostimul, preštudujte si základné informácie o každom z prístrojov, ktoré sú v ponuke.

Vo všeobecnosti odporúčame zákazníkom, aby sa zamerali viac na kvalitu a účinnosť ako na finančnú stránku. V tomto smere jednoznačne radíme zakúpiť si minimálne model BS 303, ktorá môže uspokojiť nároky väčšiny klientov. Hoci by sa mohla na prvý pohľad zdať pomerne drahá, postupom času odhalí omnoho viac výhod ako nevýhod a vaša investícia sa môže stať pre vás ziskom z perspektívy dlhodobého zdravia. Tieto pristoje od tejto značky sú ekologicky šetrné prístroje s vysokou mierou polarizácie svetla, kvalitným zdrojom svetla, mnohými šetrnými vlastnosťami, modernými funkciami a všetky využívajú výnimočnú metódu Fotonyx. Aj preto sa stali jednými z najpredávanejších a najobľúbenejších zariadení medzi užívateľmi fototerapie, ktorí sa nebáli investovať do svojho zdravia a krásy.

Nepopierateľne veľkou výhodou je možnosť využitia viacerých farieb. Pokiaľ máte záujem si pomocou biolampy liečiť rozličné zdravotné ťažkosti aj spolu s ďalšími členmi rodiny, určite odporúčame balenie Color Therapy, ktoré výrazným spôsobom zvyšuje pôsobnosť liečby svetlom.

Ďalším faktorom, ktorý zvyknú užívatelia zvažovať, je aj prostredie, v ktorom plánujú používanie zariadenia. Model B 550 sa hodí viac pre lôžkové ošetrenie v zdravotníckych a regeneračných zariadeniach, ale aj v domácom prostredí.

Pri pobyte vonku alebo počas cestovania sa lepšie uplatňujú modely BS 102, BS 302 alebo BS 303, nakoľko obsahujú šikovný mobilný držiak a vstavané akumulátory (BS 302, BS 303), alebo možnosť dokúpenia autonapájača (BS 102).

Pri záverečnom rozhodnutí nezabúdajte prihliadať nielen na svoje potreby, ale tiež na potreby ostatných členov domácnosti. Neinvazívne pristoje tejto značky môžu totiž bez obáv využívať všetci členovia rodiny, a to aj malé deti, a dokonca môžete svietiť aj na vašich štvornohých miláčikov. V prípade, že máte doma izbové rastliny, pomocou pristrojov si môžete pomáhať aj pri starostlivosti o ne. Vďaka týmto skutočnostiam svoju investíciu do krajšieho života bez bolesti a ochorení určite nebudete ľutovať.

 

Čo dokážu liečiť ?

 

Širokospektrálne pôsobenie týchto pristojov je ešte viac znásobené vďaka prevratnej metóde Fotonyx, ktorá využíva špeciálny polarizačný filter a svetelné žiarenie s mimoriadne vysokým stupňom polarizácie. Štandardné účinky biolámp ako analgetický, protizápalový a biostimulačný účinok, sú v tomto prípade zosilnené a výsledky liečby sa tak dostavujú rýchlejšie.

Najčastejšie uplatnenie je možné sledovať pri liečbe ťažkostí spojených s pohybovým ústrojenstvom. Mnohí ľudia si touto terapiou pomáhajú pri ochoreniach kĺbov ako reumatizmus alebo artritída, alebo pri zmierňovaní bolestí chrbtice, krčnej chrbtice, kolien, svalov alebo šliach.

Z tohto hľadiska sú účinky užitočné aj pre športovcov, ktorí sa často stretávajú s poraneniami väzov a šliach, so svalovými horúčkami, natiahnutým svalstvom, úrazmi alebo najbežnejšími športovými zraneniami ako napríklad tenisový lakeť. Vysoko účinné polarizované svetlo zmierni alebo dokonca úplne odstráni bolestivé stavy, pričom podporí regeneráciu celého tkaniva v postihnutom mieste.

Využitím červeného spektra sa polarizované svetlo dostáva skutočne hlboko pod povrch kože, a tým má veľmi blahodarné účinky aj pri ošetrení najrôznejších dermatologických problémov. Časté kožné ochorenia ako akné, dermatitída, ekzémy, opary alebo lupienka sa môžu stať veľkým nepriateľom v každodennom živote.

Pomocou svetelnej energie si však dokážete pomôcť aj sami v pohodlí domova a už po pár týždňoch pravidelnej aplikácie uvidieť zázračné výsledky na vlastné oči. Ožarovanie preniká priamo do vnútorných bunkových štruktúr a môže tak obnoviť poškodenú pokožku zvonka ale i zvnútra. Výsledkom je krajšia, mladistvejšia, pružnejšia a predovšetkým zdravšia pleť.

Rovnako dobre sa osvedčil aj ako účinný nástroj pri redukcii vrások a korekcii pleťových a pigmentových škvŕn. Červené svetlo taktiež zlepšuje prekrvenie, čím sa môže stať výborným pomocníkom pri riešení nepríjemností v podobe celulitídy alebo prasknutých žiliek na tvári. Aj pre tieto vlastnosti terapiu hojne využívajú nielen v zdravotníctve ale aj v kozmetike.

Medzi ochorenia, ktoré sú najčastejšie liečené , patria tiež gynekologické alebo urologické ťažkosti u žien aj mužov. Polarizované svetlo pomáha pri mykotických ochoreniach, nepríjemných symptómoch v oblasti intímnych partií, svrbení, pri problémoch s vaječníkmi, zápaloch močových ciest alebo mechúra, pri neplodnosti, a zároveň uľavuje od menštruačných alebo popôrodných bolestí. Ženy po pôrode si pomocou svetelných vĺn často liečia popôrodné jazvy po nástrihu hrádze alebo cisárskom reze, či poranené bradavky. Pozitívny účinok svetla vplýva aj na dušu a napomáha tak pri rýchlejšom zotavení sa po náročných dňoch v nemocnici.

Je veľmi dobre známym faktom, že pomáhú pri rýchlejšom hojení poranení, pooperačných jaziev alebo menších rezných rán. Mnohí pacienti však uvádzajú aj skúsenosti, kedy aplikácia polarizovaného svetla výrazne zmiernila prejavy aj pri závažnejších problémoch ako sú bércové vredy alebo diabetická noha. Neraz dochádza k doslova zázračným hojeniam týchto veľmi vážnych rán. V súvislosti s hojením povrchových poranení je možné rozšíriť pôsobenie biolampy aj na popáleniny, odreniny, modriny, medziprstové pliesne, strie, bradavice alebo tukové výrastky.

Do kategórie ochorení liečiteľných pomocou polarizovaného svetla spadajú aj ťažkosti a bolesti stomatologického alebo laryngologického charakteru, tráviace ťažkosti, žalúdočné vredy, hemeroidy, kŕčové žily, poruchy nervovej sústavy, vysoký alebo nízky krvný tlak, poruchy obehového systému, alebo migrény, či srdcovo-cievne ochorenia. Dobré výsledky sa preukazujú aj pri tzv. Civilizačných chorobách a to najčastejšie pri alergiách, cukrovke, poruchách spánku, poruchách erekcie alebo frigidite. Prikladaniu biolampy sa nemusíte vyhýbať ani v čase bežných a pravidelne sa vyskytujúcich ochorení ako nádcha, prechladnutie, chrípka, angína, zápaly v ústnej dutine, alebo infekcie dýchacích ciest.

 

Ako funguje ?

 

Inovatívny systém fototerapeutických prístrojov tejto značky ožaruje tkanivá pomocou bezpečného polarizovaného svetla, ktorého účinky podliehajú dlhoročným výskumom a postupnému vývoju s cieľom stále napredovať. Táto svetelná energia bez škodlivého UV žiarenia dokáže aj s pomocou špeciálnych filtrov prispôsobiť svoj smer kmitania takým spôsobom, aby maximum žiarenia prenikalo priamo do požadovanej oblasti, ktorú je potrebné ošetriť.

V tomto mieste dochádza k prieniku polarizovaného svetla hlboko pod kožu, kde sa dostáva do poškodeného tkaniva a buniek, ktoré boli kvôli zraneniu alebo ochoreniu oslabené. Poškodené bunky sú schopné citlivo reagovať na svetlo, a vďaka tomuto faktoru nastáva unikátny proces obnovovania potlačenej aktivity buniek. Tie sa následne začnú pomocou vlastných prirodzených procesov znovu prebúdzať a regenerovať. Tento zázračný a pritom absolútne prirodzený proces môže výrazne ovplyvniť hojenie rán alebo liečbu rôznych ochorení a zlepšiť tým kvalitu života ľudom rôzneho pohlavia aj veku, a taktiež aj domácim zvieratám.

Tento patentovaný systém však vo svojom vývoji zašiel omnoho ďalej a umocnil celý účinok regenerácie a liečby využitím prelomovej technológie Fotonyx. Metóda Fotonyx v sebe kombinuje tie najlepšie vlastnosti liečby špeciálnym svetlom, ktoré boli vyvinuté na základe moderných výskumov v oblasti fotonickej medicíny. Zahrňuje inovačné technológie s využitím efektívnejšieho q-monochromatického svetla, ktoré preniká hlboko pod povrch kože.

Výsledky liečby boli už mnohokrát preukázané dlhoročnými výskumami, množstvom klinických testov, a v neposlednom rade aj reálnymi skúsenosťami samotných užívateľov fototerapie. Vo všetkých prípadoch je určite nutné si uvedomiť, že každý jedinec má iný organizmus a na každého môže mať terapia svetlom iný vplyv, preto dôkladne posúďte svoje ochorenie a naplánujte si postup celej liečby tak, aby pre vás fototerapia bola jednoznačným prínosom.

 

Terapia pomocou farieb 

 

Určite veľkou výhodou je aj vysoko prínosná alternatíva použitia farebných filtrov. Na tejto báze je možné ožarovať tkanivá pomocou rozličných farieb a zamerať sa tak lepšie a efektívnejšie na konkrétne zdravotné problémy. Keď sa spojí liečebný účinok polarizovaného svetla s príslušným farebným spektrom, môžeme dosiahnuť mimoriadne úspešné a rýchle výsledky. Terapia tejto značky stavila na tri základne farby, a to na červenú, modrú a zelenú. Všetky tri farby spoločne je možné nájsť v baleniach Color Therapy.

 

Červená farba:

Červená farba je prirodzene farbou krvi, a preto aj jej účinky sú znateľné pri podpore prekrvenia a lepšieho prúdenia telesných tekutín. Jej pôsobením sa tiež rozširujú cievy a preto je veľmi prospešná pri dýchacích ochoreniach. Svojimi vlastnosťami najlepšie pomáha pri odstraňovaní kožných problémov, alebo pri liečbe ochorení pečene, kostí, zubov, urologických alebo tráviacich ťažkostí. Spája sa tiež s dynamickou životnou energiou, a poháňa k aktivite. Kvôli svojmu hrejivému efektu sa neodporúča pri chorobách, ktoré sú sprevádzané horúčkami.

 

Modrá farba:

Modrá farba sa hodí na spomínané horúčkové ochorenia. Je charakteristická svojim chladivým účinkom, preto má dobrý vplyv na znižovanie telesnej teploty, tíšenie bolesti, normalizáciu zrýchleného tepu, a tiež na ošetrenie popálenín, kožných infekcií alebo hnisajúcich rán. Modrá farba prináša úľavu aj pri infekciách horných dýchacích ciest, či zápale mandlí, tiež zlepšuje funkciu štítnej žľazy. Zároveň výborne upokojuje nielen telo, ale aj myseľ. a rozvíja duševné schopnosti.

 

Zelená farba:

Zelená farba navracia stratenú rovnováhu, obnovuje životné procesy, a prináša upokojenie pri nadmernom strese alebo depresiách. Farba prírody sa najviac využíva pri srdcových ochoreniach, kožných problémoch, vredoch, dýchacích ťažkostiach, alergiách, cystách alebo problémoch s očami. Pomáha regulovať mozgové funkcie a pôsobí blahodarne na nervovú sústavu, a preto sa často používa ako nástroj pri riešení duševných problémov, alebo sezónnych afektívnych porúch. V kozmetike sa zelená farba hojne používa pre odstraňovanie chybičiek krásy, akné, a pre celkové omladenie a rozjasnenie pleti.

 

Ako sa používa ?

 

Zariadenia sú navrhnuté tak, aby ich obsluhu dokázal zvládnuť naozaj každý. Prístroje sú vybavené jednoduchým tlačidlom, či displejom s integrovaným časovačom a zvukovou signalizáciou. V baleniach sa nachádza aj podrobný návod na použitie, ktorý vás prevedie krok za krokom touto terapiou od prvého zapnutia prístroja. Prístroj môžete buď zapojiť do elektrickej siete prostredníctvom napájacieho kábla, alebo v prípade akumulátorových zariadení ju môžete pohodlne využívať počas prechádzky alebo na cestách. Prístroj ponúka zväčša praktický mobilný držiak s popruhmi, ktorý jednoducho upevníte na postihnuté miesto na tele a vložíte doň zariadenie. Takýmto spôsobom bude polarizované svetlo ožarovať a liečiť požadovanú oblasť a vy sa môžete ďalej venovať svojim bežným činnostiam.

 

Aplikácie

 

Pred každou aplikáciou si pokožku riadne umyte, odlíčte prebytočný make-up, prípadne odstráňte obväzy, leukoplasty alebo akékoľvek iné predmety, ktoré by mohli prekážať kvalitnému prieniku svetla. Priložte biolampu na miesto, ktoré potrebujete liečiť a pomocou tlačidla si zvoľte požadovaný terapeutický režim. V prípade stojanovej verzie nasmerujte prístroj tak, aby svetlo dopadalo čo najviac na ošetrovanú plochu.

Aplikačná doba sa prispôsobuje typu ochorenia alebo poranenia, veku, pacientovej citlivosti na svetlo a iným symptómom. Čo sa týka veku, riaďte sa tým, že mladším ľudom sa odporúča ošetrenie v častejších a menších dávkach, naopak u starších ľudí je pre lepšiu efektivitu vhodnejšie dlhšie trvanie terapie s väčším časovým odstupom medzi jednotlivými aplikáciami. Ďalej si určite, či sa chystáte liečiť chronické alebo akútne ochorenie. Chronické ochorenia si vyžadujú dlhšiu a pravidelnú liečbu, preto nechávajte svetlo pôsobiť maximálne 3 krát denne po dobu približne 15 minút. Pri ošetrení akútnych poranení zvoľte radšej väčší počet denných dávok, ktorých trvanie sa môže pohybovať až do 30 minút.

Zo začiatku by ste mali zvoliť kontinuálny režim, ktorý pripraví telo na novú metódu terapie. Neskôr môžete prejsť na pulzný režim, ktorý môže zvyšovať účinnosť liečby. Je dobré skúšať všetky režimy, aby ste telu vysielali neustále meniace sa impulzy a predišli tak tomu, že si organizmus navykne na príjem svetelnej energie a tým by sa mohla znížiť účinnosť jej pôsobenia. To však určite neznamená, že hrozí riziko akéhokoľvek predávkovania svetlom.

Biolampa Biostimul je absolútne bezpečná a neinvazívna terapia, ktorá nijak neohrozuje organizmus. Existuje však len niekoľko veľmi špecifických prípadov, kedy by ste aplikáciu fototerapie mali prediskutovať so svojim lekárom. Hoci polarizované svetlo samé o sebe nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, pri niektorých druhoch ochorení je lepšie poriadne zvážiť celú situáciu. Zvýšenú opatrnosť by mali prejaviť osoby trpiace epilepsiou, nakoľko pulzný režim môže vyvolať epileptický záchvat.

Terapia svetlom sa rovnako neodporúča v čase liečby zhubných nádorov, ani na hojenie jaziev pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy, prípadne bezprostredne po jej operácii. Osobitý vplyv sa môže prejaviť aj po užití liekov s fotosenzibilnou látkou, alebo u ľudí, ktorí sú viac či naopak menej citliví na svetlo, ako je bežné. Tehotné ženy by sa v prvej polovici gravidity mali vyvarovať prikladaniu biolampy priamo na oblasť brucha. Platí tiež všeobecné pravidlo, že biolampa sa neprikladá priamo na otvorené oči.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *