Ako používať biolampu

Viete ako správne používať biolampu ?

Biolampy stelesňujú jedinečné zariadenia, ktoré boli navrhnuté tak, aby ich obsluhu dokázal zvládnuť každý človek bez väčších problémov. K používaniu biolampy je potrebné pristupovať pozorne a zodpovedne. Správna a precízna aplikácia svetelnej terapie zaručí dosiahnutie efektívnych výsledkov bezpečnou a nenáročnou cestou.

Poraďte sa s lekárom

Pred prvým použitím nefarmakologickej terapie svetlom sa odporúča reálne zhodnotiť svoj skutočný zdravotný stav a podľa možnosti konzultovať celý proces samoliečby so svojim odborným lekárom. Lekár dokáže podľa údajov o pacientovi racionálne posúdiť, do akej miery je takáto metóda určená a vhodná pre konkrétneho jedinca. Zároveň môže poskytnúť cenné rady ohľadne dĺžky a intenzity terapie a prispôsobiť celkovú liečbu v súlade s používaním biolampy.

Načo si dávať pozor

Obzvlášť obozretní by mali byť osoby trpiace vážnejšími ochoreniami ako napríklad epilepsiou, nakoľko pulzný režim svietenia môže vyvolať epileptický záchvat. Terapia svetlom sa rovnako neodporúča ako súčasť liečby zhubných nádorov, alebo na hojenie jaziev pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy, prípadne bezprostredne po jej operácii. V tomto prípade by sa malo s fototerapiou počkať aspoň po dobu 6 mesiacov. Tehotné ženy by sa v prvej polovici gravidity mali vyvarovať prikladaniu biolampy priamo na oblasť brucha.

 

Chcete zistiť , ktoré  ochorenia biolampa dokáže liečiť a ako správne aplikovať ?  Všetko je v tomto ebooku.  

 

Návod k biolampe

 

Treba si prečitať návod

Po konzultácii s lekárom a následnom schválení fototerapie si najprv prečítajte priložený návod na obsluhu, kde sa dozviete množstvo podstatných informácii pre správne používanie svetelnej terapie. Pred každou aplikáciou si očistite a umyte pokožku, prípadne odstráňte obväzy a iné predmety, ktoré by mohli znamenať prekážku medzi svetlom a pokožkou. Taktiež nenechávajte pôsobiť biolampu na nalíčenú tvár, ale pleť si najprv dôkladne očistite odličovacím prostriedkom. Akákoľvek bariéra medzi kvalitným prienikom svetla priamo do pokožky dokáže znížiť účinnosť celej terapie. Preto vždy dbajte nato, aby mohlo svetlo z biolampy pôsobiť na čistú, odlíčenú a odkrytú pokožku. Taktiež neaplikujte terapiu svetlom na neočistenú a otvorenú ranu, ktorá nebola riadne ošetrená lekárom spolu s naordinovanou príslušnou liečbou.

Ako aplikovať

V najlepšom prípade si nájdite si pokojné a nerušené miesto, kde si budete môcť dopriať vzácnu terapiu svetlom pohodlne a bez vyrušovania. Nasmerujte biolampu priamo na postihnuté miesto, ktoré si vyžaduje ošetrenie alebo regeneráciu. Odporúčaná vzdialenosť medzi pokožkou a biolampou je približne 2 cm. Nie je nutné prikladať biolampu priamo na kožu, dokonca to môže nepriaznivo ovplyvniť výsledky liečby. Ľudská koža má tendenciu sa zvlhčovať v dôsledku prirodzenej hydratácie a tento faktor ovplyvňuje priebeh fototerapie zo zdravotných aj hygienických dôvodov. Nikdy neprikladajte zariadenie na otvorené oči. Napriek tomu, že polarizované svetlo z biolampy nijakým spôsobom neohrozuje zrak, intenzívne pôsobenie svetla priamo na sietnicu môže vyvolávať nepríjemné pocity.

Dĺžka samoliečby a jej intervaly

Dĺžka samoliečby a jej intervaly závisia od viacerých faktorov, ako napríklad vek, prejavené symptómy, typ poranenia alebo ochorenia, prípadne citlivosť na svetlo. Vo všeobecnosti platí, že u mladších ľudí sa odporúča ošetrenie v častejších a menších dávkach, naopak u starších ľudí je pre lepšiu efektivitu vhodnejšie dlhšie trvanie terapie s väčším časovým odstupom medzi jednotlivými aplikáciami. Rovnako je dobré rozlišovať aj medzi chronickými ochoreniami a akútnymi zraneniami. Chronické ochorenia si vyžadujú dlhšie a pravidelné liečenie, preto nechávajte svetlo z biolampy pôsobiť maximálne 3 krát denne po dobu približne 15 minút. Pri ošetrení akútnych poranení zvoľte radšej väčší počet denných dávok, ktorých trvanie sa môže pohybovať až do 30 minút. Hoci táto neinvazívna metóda nespôsobuje vedľajšie účinky ani predávkovanie, pre docielenie želaných výsledkov nie je potrebné zvyšovať trvanie ani intenzitu liečby.

Praktické rady

Každá biolampa sa dodáva spolu so zrozumiteľnými a podrobnými návodmi, ktoré uľahčujú obsluhu. Niektoré systémy sa totiž používajú so špeciálnymi popruhmi, ktoré sa dajú umiestniť takmer na každom mieste na tele. Táto aplikácia má výhodu v tom, že samoliečbu môžete vykonávať prakticky kdekoľvek a to aj za chodu. Pre ošetrenie v pohodlí domova je možné pripevniť biolampu na stôl pomocou stojana a držiaka. Pri takejto terapii si pacient môže v kľude vychutnať pôsobenie liečivého svetla na pokožku aj v domácom prostredí. O kontrolu aplikačnej doby sa postará zabudovaný časovač, ktorý zvyšuje komfort pri terapii. K dispozícii je teda rôzne vybavenie, ktoré umožní každému klientovi dopriať svojmu telu unikátny spôsob ošetrenia a regenerácie podľa jeho individuálnych požiadaviek a potrieb.

Doporučujeme si prečítať aj stránku nežiadúce účinky 

Dalšie informácie na Biolampa – Použitie