Ako vybrať biolampu

Podla čoho vybrať biolampu

Na trhu sú dostupné viaceré biolampy od rôznych výrobcov. Hoci všetky obsahujú patentované a vysoko účinné technológie, niektorými vlastnosťami sa od seba môžu líšiť. Otázka teda znie: Aká biolampa je tá najlepšia práve pre Vás ? Ako vybrať biolampu ?

 

Náš tip.  Porovnajte si : TOP 20 – Najlepšie biolampy !!! –

 

Nasledujúci text ponúka užitočné rady a tipy, ktoré by vás pri výbere vhodnej biolampy mali zaujímať.

 

Rozhodujúce faktory pri výbere biolampy

Čím sa teda treba riadiť pri výbere biolampy? V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že správny výber prístroja umožní lepšie naplnenie vašich očakávaní a dokáže sa prispôsobiť konkrétnym individuálnym potrebám. Preto je vhodné venovať tomuto výberu dostatočný čas na to, aby ste si mohli preštudovať informácie o fungovaní svetelnej terapie a získať čo najlepší prehľad o vlastnostiach jednotlivých prístrojov.

 

 

Výber biolampy podľa choroby

Najdôležitejším faktorom pri výbere je presné určenie diagnózy alebo problému, na ktorý sa plánujete zamerať. Je totiž rozdiel v tom, či si potrebujete ošetrovať poranenú ruku alebo máte v pláne využívať účinky terapie svetlom spolu s ďalšími členmi rodiny pri liečení širšieho spektra zdravotných ťažkostí.

Śpecializovaná alebo univerzálna biolampa

Podľa tohto prvoradého kritéria rozdeľujeme biolampy na dve základné skupiny – špecializované a univerzálne biolampy. Už samotné názvy napovedajú, že špecializovaná biolampa sa aplikuje na jedno vybrané miesto, alebo sa zameriava na konkrétne ochorenie, pričom univerzálne biolampy sú výborne využiteľné pri liečbe veľkého množstva zdravotných problémov.

 

Položte si teda základné otázky

Pred samotným nákupom biolampy by ste si teda mali položiť niekoľko podstatných otázok, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní:

1. Na aký typ ochorenia alebo poranenia potrebujem aplikovať terapiu?
2. Uprednostňujem špecializovanú alebo univerzálnu liečbu?
3. Koľko peňazí som ochotný investovať do fototerapie?

 

 

1. Na aký typ ochorenia alebo poranenia potrebujem aplikovať terapiu?

Skôr, než sa pustíte do uskutočnenia nákupu, dajte si jasnú odpoveď na uvedenú otázku. Význam tejto otázky spočíva v tom, že jednotlivé biolampy sa od seba líšia predovšetkým typom svetiel a filtrov. Každý farebný filter má svoje špecifické vlastnosti, ktoré sa využívajú pri liečbe určitých ochorení. Pokiaľ viete presne zadefinovať zdravotný problém, ktorého sa túžite zbaviť, vyhľadajte si k nemu príslušnú farbu.

 

 

2. Uprednostňujem špecializovanú alebo univerzálnu liečbu?

 

Univerzálna biolampa:

Univerzálnosť lampy naznačuje skutočnosť, že je schopná liečiť široké spektrum rôznych ťažkostí. Vďaka najnovším a uznávaným technológiám, ktoré sú založené na aktivácii bunkového metabolizmu, dokáže moderná biolampa efektívne zmierňovať ťažkosti spojené s ochoreniami rôzneho druhu a intenzity. Univerzálnu fototerapiu môžu používať pacienti, ktorých trápia ochorenia pohybového aparátu, poškodenie mäkkých tkanív, či kožné ochorenia alebo iné civilizačné choroby. Aplikácia svetelnej terapie pôsobí rovnako skvele a účinne pri každom jednom probléme a pokojne si môžu terapiu svetlom dopriať aj ďalší členovia rodiny. Efektivita liečby pomocou najmodernejšej univerzálnej biolampy je porovnateľná s liečbou prostredníctvom špecializovaných biolámp, pričom môže túto efektívnosť v niektorých prípadoch aj prevyšovať. Je zrejmé, že tento fakt sa odráža aj na rozdieloch v cenových reláciách. Ak prejdeme na porovnanie cien, v tom prípade je univerzálna biolampa pri rovnakej účinnosti približne o tretinu drahšia ako biolampa špecializovaná. Táto vyššia investícia však vyplýva z faktu, že účinky univerzálneho zariadenia je možné uplatniť pri väčšom množstve zdravotných problémov. S prihliadnutím na všestranné možnosti liečby a vysokú efektivitu sa táto investícia určite oplatí aj z dlhodobého hľadiska.

Špecializovaná biolampa:

Kúpa špecializovanej biolampy sa odporúča v prípade, kedy presne viete aký konkrétny problém potrebujete liečiť. Napríklad pre pravidelné ošetrovanie boľavého alebo poškodeného kolena postačí špecializovaná biolampa určená na kĺbové ťažkosti. Pri takomto nákupe je však nutné brať do úvahy fakt, že takáto biolampa nie je ďalej využiteľná pri liečbe iných ťažkostí. Taktiež je len málo pravdepodobné, že ju budú používať aj ostatní členovia rodiny. Špecializované zariadenie je navrhnuté na jeden presne určený špecifický problém u konkrétneho jedinca. Tieto faktory sa samozrejme odzrkadľujú aj na cene. Hoci pri špecializovanej lampe ušetríte približne tretinu ceny oproti univerzálnej biolampe, môže sa stať, že v budúcnosti budete musieť dokúpiť kvôli iným ťažkostiam ešte ďalšiu biolampu. V konečnom dôsledku vás to bude stáť ešte viac peňazí, než by ste minuli v prípade, že si zaobstaráte jednu kvalitnú univerzálnu biolampu.

 

 

3. Koľko peňazí som ochotný investovať do fototerapie?

Toto je prirodzene otázka rodinného alebo vášho osobného rozpočtu. Je vhodné dôkladne si premyslieť konečnú sumu, ktorú ste ochotný zaplatiť za efektívnu a bezbolestnú liečbu svojich zdravotných ťažkostí. Pri tejto sume treba zohľadniť aj fakt, či si prajete používať špecializovanú alebo univerzálnu biolampu. Tiež si pozorne preštudujte ponuky od rozličných predajcov a značiek, rovnako si môžete pomôcť recenziami od existujúcich klientov. V každom prípade tu platí zlaté pravidlo, že investície do zdravia nikdy nebudú zbytočne vyhodené peniaze.

 

 

Typy biolámp podľa svetla

Biolampy sú dostupné v niekoľkých základných prevedeniach ako sú infralampy, a biolampy so zeleným, modrým alebo červeným svetlom. Bravúrna technológia farebnej terapie v sebe spája liečivé polarizované svetlo so zázračnou silou farieb. Každý prístroj bol precízne vyvinutý tak, aby naplnil očakávania podľa vášho želania, nakoľko každá farba pôsobí na iné oblasti.

Biolampa s infračerveným svetlom:

Infračervené svetlo sa teší veľkej obľube pre veľký rad pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Tento druh žiarenia pôsobí na telo nielen zvnútra na báze obnovovania buniek, ale jeho regeneračný vplyv je možné pozorovať aj zvonku na pokožke. Infralampy sa stali neoceniteľnou pomôckou predovšetkým pri liečbe bolestivých prejavov, svalových kŕčov, pri podpore krvného obehu, odstraňovaní kožných problémov a zlepšení metabolických procesov v tele. Oblasti využitia tohto svetla sú teda skutočne rozsiahle. Biolampa SD-956IR vyžaruje do pokožky prirodzené svetelné vlny, ktoré majú schopnosť aktivovať bunky, ktoré sú citlivé na svetlo. Energia zo svetla je ďalej absorbovaná hemoglobínom, proteínmi, uhľohydrátmi a tukmi. Následne dochádza k rozširovaniu ciev a zlepšeniu mikrocirkulácie krvi nielen v ošetrovanej oblasti ale aj v celom organizme. Celý tento proces vedie k viditeľnému a pozorovateľnému zlepšeniu kvality vašej pleti.

Biolampa so zeleným svetlom:

Zelené svetlo vyžaruje takú vlnovú dĺžku svetla, ktorá svojim pôsobením predstavuje skvelú a účinnú pomoc pri potlačení nežiaducich kožných prejavov ako sú napríklad pigmentové škvrny, akné, dermatitída alebo známky starnutia. Svetlo podporuje relaxáciu a hojenie pleti, pričom jej poskytuje novú energiu a skrášlenie . Z lekárskeho hľadiska sa zelené svetlo najlepšie uplatňuje pri liečbe ochorení nervovej sústavy.

Biolampa s modrým svetlom:

Modré svetlo má na pokožku antibakteriálne a dezinfekčné účinky, preto je vhodné pri ošetrení pleti náchylnej na akné. Vo vnútri organizmu dokáže znižovať hladinu cholesterolu a bilirubínu, a tiež napomáha lepšiemu vstrebávaniu vitamínu C. Pri medicínskych účeloch má najlepšie využitie na liečbu rôznych zápalových ochorení a pri rýchlejšom hojení jaziev.

Biolampa s červeným svetlom:

Červené svetlo sa vyznačuje tým, že zahrieva postihnuté miesto a zlepšuje jeho prekrvenie. Svojimi hrejivými vlastnosťami napomáha rýchlejšiemu hojeniu malých jazvičiek na koži, zároveň chráni pokožku pre nepriaznivými účinkami voľných radikálov a redukuje výskyt vrások. Prebudí prirodzené uzdravujúce procesy v tele a poskytne vysokokvalitné ošetrenie na profesionálnej úrovni.

 

 

Rozdiely medzi biolampami 

Ako už bolo uvedené, biolampy sa od seba môžu líšiť na základe niekoľkých faktorov. Jedným z nich sú rozdielnosti v cenových reláciách, ktoré zväčša závisia od krajiny pôvodu, od výrobcu alebo značky, a tiež od spôsobu predaja – či sa jedná o priamy predaj alebo nákup prostredníctvom e-shopu. Vyššie investície si vyžadujú napríklad aj priemyselné práva (patent, ochranná známka atď.). Napriek tomu, že tieto investície môžu byť pomerne vysoké, na druhej strane ponúkajú určitú záruku úspešnej a kvalitnej liečby. Prístroje môžu tiež obsahovať rozličné zdroje svetla. Zatiaľ čo halogénové žiarovky sa už dnes považujú za zastaralejšie prevedenie, moderné biolampy využívajú ako zdroj žiarenia LED diódy. Vysoko účinné zariadenia by mali zahrňovať moderné technológie, preto sa začali využívať LED diódy, ktoré je možné bezpečne uplatniť aj pri zápalových ochoreniach. Je teda nutné upozorniť na skutočnosť, že cena lampy nie vždy zodpovedá aj vysokej kvalite. Pred kúpou biolampy by ste si teda mali dopriať čas na preštudovanie nielen odborných článkov na stránkach distribútorov alebo predajcov, ale tiež si skúste prečítať aj recenzie a skúsenosti od užívateľov fototerapie. Tie vám môžu ponúknuť hodnotné informácie o tom, aké reálne výhody alebo nevýhody prináša každá lampa. Porovnajte si získané informácie z internetových článkov, od odborných predajcov biolápm, recenzií a skúseností užívateľov, a vytiahnite si z toho všetko, čo vám pomôže vytvoriť si svoj vlastný názor a obraz o biolampách. Pri výbere zohľadnite všetky spomenuté možnosti ako sú možnosti aplikácie biolampy na požadované diagnózy, cena, zdroj svetla alebo možnosti farebnej terapie. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate, aké hlavné kritériá by mali zodpovedať vysokej kvalite zariadenia.

 

Aké kritériá spĺňa kvalitná biolampa?

 

· V prvom rade je to záruka patentovanej a najmodernejšej technológie, ktorá poskytuje vysoko účinnú a klinicky overenú terapiu svetlom. Dbajte na to, aby všetky vlastnosti vybranej lampy dokázali naplniť vaše očakávania spojené s liečbou a to aj z dlhodobej perspektívy.

· Pravidelná aplikácia fototerapie by mala preukazovať jasné a rýchle výsledky v zlepšení zdravotného stavu, ktoré je možné zreteľne vidieť alebo cítiť.

· Záruka bezbolestnej a neinvazívnej liečby s jednoduchou obsluhou a efektívnymi výsledkami by mala byť samozrejmosťou. V rámci tohto faktora sa prihliada aj na to, aby žiarenie z biolampy príliš nezahrievalo kožu. Toto je možný problém, ktorý sa niekedy vyskytuje pri halogénovom zdroji svetla.

· Pravidelné a zodpovedné používanie fototerapie môže viesť k postupnému znižovaniu dávok užívaných liekov.
· Veľkosť a tvar zariadenia by mali byť prispôsobené pohodlnej a nenáročnej aplikácii pre každého užívateľa tak, aby sa stala využiteľná pre členov rodiny prípadne aj pre domácich miláčikov. Uprednostnite radšej biolampy s moderným prevedením a vybavením, ktoré zahrňujú stojan, dlhý napájací kábel alebo systém na baterky, zabudovaný časovač, a dva režimy svietenia: kontinuálny a pulzný. Existuje aj možnosť komfortného pripojenia prístroja na telo pomocou pásu so suchým zipsom.

· V neposlednom rade si overte, či biolampa umožňuje nízke prevádzkové náklady a tým ušetrí energiu, čas a peniaze.

 

 

Kde je možné kúpiť biolampu?

V dnešnej dobe existuje viacero e-shopov, ktoré ponúkajú biolampy rôznych značiek. Pokiaľ ste si naštudovali všetky potrebné informácie a získali dostatočný prehľad o kvalitných vlastnostiach biolámp, môžete si bez obáv vybrať zariadenie podľa vášho priania. Najširšiu ponuku nájdete určite na internete. Pri kúpe odporúčame uprednostniť väčšie typy internetových obchodov, ktoré sa venujú predaju širšieho sortimentu výrokov. Takéto obchody totiž zvyčajne poskytujú stručné a objektívne informácie o produktoch, pričom nemajú tendenciu uprednostňovať jeden výrobok pred iným. To sa môže ľahko diať u špecializovaných malých e-shopov, ktoré sa zameriavajú výhradne na predaj biolámp. Väčšina e-shopov ponúka k nákupu aj dopravu zdarma a doručenie v rámci dvoch dní, prípadne ponúkajú možnosť osobného odberu na predajni. Samozrejmosťou by mala byť minimálne dvojročná záruka a možnosť vrátenia tovaru v prípade nespokojnosti. Vyhnúť by ste sa mali podomovým predajcom, dílerom, alebo iným neovereným stránkam, ktoré môžu ponúkať predražené ale nekvalitné výrobky. Každý e-shop si preto pre istotu overte prostredníctvom recenzií od reálnych klientov. Po splnení týchto základných podmienok sa môžete bez obáv pustiť do vytúženého nákupu biolampy.